Не проповідями єдиними: як у Кропивницькому функціонує благодійний фонд Caritas (ФОТО)

У Кропивницькому з жовтня минулого року розгорнув свою роботу благодійний фонд “Caritas Kropyvnytskyi”, в якому наразі працівники надають переселенцям психологічну, духовну підтримку та організовують безкоштовні гарячі обіди, продуктові та гігієнічні набори. Є допомога кризового менеджера та різноманітні майстер-класи для дітей. За більш детальною діяльністю благодійного фонду “Гречка” звернулась за коментарем до директора благодійного фонду “Caritas Kropyvnytskyi” священника Івана Третяка.
Як зазначив священник Іван Третяк, на базі Парафії Різдва Світого Івана Хрестителя Української Греко-Католицької Церкви, яку він очолює, від початку повномасштабного вторгнення рф, створили гуманітарний центр імені Святого Миколая Чудотворця. Працівники допомагали переселенцям та людям, які опинилися в складних життєвих обставинах.
“За час діяльності гуманітарного центру ми надали допомогу близько 15 тисяч людям. Згодом постало питання про те, щоб заснувати філію благодійного фонду “Caritas” у Кропивницькому. З весни минулого року я почав готувати документи, а в вересні ми зареєстрували фонд, основний офіс якого знаходиться у Києві та Львові”, – підкреслив священник Іван Третяк.
“Caritas Kropyvnytskyi”
“Caritas Ukraine” – це благодійна організація Української Греко-Католицької Церкви, є найбільш розгалуженим осередком в обласних центрах та парафіяльних спільнотах. За словами Отця Івана, фонд працює з 1992 року та допомагає потребуючим.
“Caritas” – (з латині «Милосердна Любов») — благодійна організація Української Греко-Католицької церкви, що допомагає потребуючим, незалежно від їх віровизнання, національності та соціального статусу. Дана організація об’єднує національні офіси в Києві та Львові. Також організація є в таких містах як: Одеса, Полтава Чернігів, Бердичів, Дрогобич, Стрий, Сокаль, Радехів, Борислав, Тернопіль, Волинь, Житомир, Хмельницький та інші. Співробітники Карітасу входять до різних комітетів Карітасу Європи – це потужна мережа організацій Карітасу на європейському континенті. Наразі вона налічує 49 організацій, які діють у 46 європейських країнах.
“Цей фонд України має широку мережу закордонних партнерів. Ми покликані робити діла милосердя, так Бог нас навчив. Ми би хотіли розширення, проте наразі міськрада нам відмовила у виділенні земельної ділянки десь в центральній частині міста під забудову храму”, – зазначив Отець Іван.
Волонтери фонду
У кропивницькій філії “Caritas” є група волонтерів, це близько півсотні переселенців здебільшого з Донеччини. Є ВПО з Луганщини, Харківщини, Херсонщини. Вони допомагають тим, що в разі необхідності долучаються до розвантаження та завантаження машини гуманітарною допомогою, сортують одяг, комплектують продуктові та гігієнічні набори.
“Волонтером може будь-хто. Карітас наголошує на тому щоб була своя волонтерська база, яка допомагатиме та підтримуватиме один одного”, – зазначив Іван Третяк.
Допомога від благодійників
Нещодавно в кропивницьку філію “Caritas” з Риму передав одяг, ковдри та постільну білизну. Продукти надають благодійний фонд “Українська Рада “Лицарів Колумба” (товариство християн та благодійна організація “Патріарша фундація “Мудра справа”.
Також допомагає “Освітня платформа”, заснована на базі Українського католицького університету допомагає роблять великий обсяг гуманітарної та освітньої програми.
“Ці благодійники дуже допомагають нам, підтримують фінансово. Ми намагаємось розподілити продуктові набори між нужденими. Так, в набор входять макарони, крупи, соняшникова олія, борошно, тушонка, рибні консерви, голландський сир. Видача продуктових наборів проходить щодня після проповіді. Так, за січень ми допомогли 500 людям, видаючи продукти. Є сімейні, розраховані на родину з трьох людей, є персональні, якщо людина одинак”, – уточнив Парох.
Також зареєстровані переселенці отримують сертифікат на щоденні комплексні гарячі обіди, які можна отримати в їдальні педагогічного університету імені Винниченка.
Для дітей
В благодійному фонді є соціальний педагог-аніматор, який проводить різні тематичні заходи. Нещодавно це була зустріч, де розказували про Святвечір. Також діти спільно з педагогом виготовляють іграшки, аплікації своїми руками, уроки арт-терапії.
“Запрошуємо дітей до нашої недільної школи, заняття з арт-терапії проводить сестра Лукія. Діти виготовляють хенд-мейд вироби, спілкуються між собою”, – зазначив Іван Третяк.
Плани на майбутнє та пошук благодійників
Також він зазначив, що в майбутньому планують організувати дитячий куточок . Вже закупили для того крісла-пуфи, різні матеріали, щоб проводити заняття з дітьми-переселенцями. Дитячий простір мають намір організувати в підвальному приміщенні, який наразі слугує як укриття для місцевих мешканців, де вони ховаються під час повітряних тривог. Проте на даний момент там триває ремонт і для його завершення необхідні кошти.
“Переймаючи досвід інших міст, де давно є осередок “Caritas Ukraine”, ми б хотіли долучитись до таких проєктів, як адресна допомога маломобільним групам, забезпечення генераторами та інше. Також нам потрібно розширюватись, додаткове приміщення, адже потребуючі будуть завжди. Ми шукаємо додаткові ресурси, людей доброї волі, які б хотіли допомогти людям через Caritas”, – підкреслив Іван Третяк.
Заохочення до спільної молитви
Також в храмі надають духовну допомогу, заохочують до спільної молитви, де моляться за внутрішньо переміщених осіб та військових, які знаходяться на фронті. Літургія відбувається щодня, де моляться про знедолених. Проте ніхто нікого не примушує, люди самі мають виявити бажання прийти до церкви та помолитись за себе,та за тих, хто боронить нашу державу.
Підтримати діяльність благодійного фонду “Caritas Kropyvnytskyi” можна фінансово:
БФ «КАРІТАС КРОПИВНИЦЬКИЙ» ЄДРПОУ: 44848219 IBAN: UA063510050000026006879171000 АТ «УКРСИББАНК