Кіровоградщина: підозрюваний у хабарництві суддя залишив на посаді обвинуваченого у хабарництві посадовця

12:24, 09 Лютого, 2023
326234242 1190410211599761 2185519442891048331 n

В Олександрівці, що на Кіровоградщині, поновили на посаді заступника селищного голови обвинуваченого у хабарництві Володимира Осипенка. Слідство по його справі триває. Клопотання прокурора про відсторонення від посади суд відхилив. Розглядав клопотання суддя Павло Іванченко, якого влітку минулого року затримали під час отримання хабара.

Раніше “Гречка” писала, що у листопаді 2021 року заступника селищного голови Олександрівської селищної ради затримали під час отримання 60 тисяч гривень хабара. Тоді встановили, що посадовець, зловживаючи службовим становищем, вимагав та одержав 60 тисяч гривень за передачу у власність земельної ділянки з резервного фонду земель запасу територіальної громади. Затримання відбулося прямо у кабінеті нотаріуса.

В ухвалі Олександрівського районного суду від 21 грудня 2022 року йдеться, що 10 грудня 2021 року Володимира Осипенка звільнили із посади першого заступника селищного голови, у зв`язку із не проходженням спеціальної перевірки. А вже 13 грудня 2022 року його поновили на посаді на підставі рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 25 жовтня 2022 року.

При цьому слідство по справі із отриманням хабара триває. Тому прокурор подав до суду клопотання про відсторонення підозрюваного від займаної посади. В обгрунтування необхідності таких мір прокурор зазначив, що перебуваючи на посаді Осипенко матиме доступ до документів, які може або знищити, або внести туди правки, аби приховати певні докази по справі, в якій його обвинувачують. А також прокурор припустив, що переебуваючи на посаді, посадовець має певні повноваження, які дають йому можливість чинити тиск на свідків, схиляючи їх до дачі неправдивих показань. Також він може чинити тиск на свідків, які працюють в Олександрівській селищній раді та фактично перебувають у підпорядкуванні обвинуваченого.

У свою чергу, адвокат посадовця протестував проти клопотання та повідомив суду, що вже всі необхідні документи для слідства давно вилучені і знаходяться у розпоряджені суду, тому його підзахисний точно не матиме доступу до них. Що ж до впливу на свідків, то правозахисник навів суду посадову інструкцію заступника селищного голови, згідно з якою він не має у своєму розпорядженні. Крім того, адвокат зауважив, що на момент розгляду клопотання вже 2 місяця як поновлений на посаді і за цей період жодних неправомірних дій не вчинив і ні на кого не тиснув.

Слова прокурора захисник обвинуваченого назвав лише припущеннями, а клопотання необгрунтованим.

Заслухавши сторони суд ухвалив відхилити клопотання прокурора та дозволити Володимиру Осипенку і далі займати посаду заступника селищного голови Олександрівки.

Суд уважає, що прокурор не довів наявність всіх обставин, які мають бути встановлені під час оцінки наявності ризику незаконного впливу на свідків та ризиків можливого знищення або підроблення документів”, – йдеться в ухвалі.

А також суд вважає, що у клопотанні прокурора доводи щодо фактів та можливості незаконного впливу на свідків, по-перше, знаходяться за межами законодавчо-визначених повноважень обвинуваченого, як заступника селищного голови, а, по-друге, стороною обвинувачення не надано вагомих доказів на їх підтвердження.

Зазначимо, згідно інформації на сайті Олександрівського районного суду, розглядав клопотання суддя Павло Іванченко, якого влітку 2022 року затримали під час одержання хабаря.

За версією слідства, Іванченко, який тоді ще займав посаду голови райсуду, налагодив системний механізм «обходу» норм закону для правопорушників, у зв’язку з чим і потрапив у поле зору правоохоронців.

Згодом з’ясувалося, що у цій схемі були задіяні ще дві помічниці суддів із Кропивницького. Всім трьом фігурантам суд обрав запобіжний захід у вигляді грошової застави із покладанням особистих обов’язків.

Після затримання Павла Іванченка відсторонили від посади голови суду, проте він продовжив приймати рішення іменем України у якості судді.

Так і у вище згаданому випадку, саме він розглядав на судовому засідання клопотання про відсторонення Володимира Осипенка від посади.

 

Останні новини по темі

«Нам страшніше не їздити»: як волонтери з Олександрії їздять до захисників на «нулі» (ВІДЕО)

Sulna Oleksandriyshuna1
Краматорськ

Хвостаті душі: як кропивничани рятують тварин із прифронотових міст (ФОТО, ВІДЕО)

Читайте також

Найдовша в Європі залізнична вузькоколійка проведе зимовий ретро-тур маршрутом Гайворон-Бершадь ...

13:08, 10 Грудня, 2023

У Новоандріївці, що в Кропивницькому районі, виставили на приватизаційний аукціон будівлю ветклініки ...

12:53, 10 Грудня, 2023

Для жителів України і зокрема Кіровоградщини «Укрпошта» спільно з ЮНІСЕФ запустили новорічний ...

11:27, 10 Грудня, 2023