Золоті генератори для Кіровоградшини: як відкриті торги можуть врятувати від переплат

В останні кілька місяців комунальні та державні установи у Кіровоградській області, як і по всій країні, дбаючи про енергонезалежність почали купувати генератори. Щоправда не завжди за вигідними цінами ігноруючи можливість провести відкриті торги.
Якби купували у магазині – було б дешевше
У грудні увагу медіа привернула закупівля Відділу освіти виконавчого комітету Знам’янської міської ради. Вони купили14 генераторів за 1 544 133 гривень. У ціну закупівлі включили власне вартість, упаковка, доставку і розвантаження.
Ціни виявились вище ринкових. Наприкалад, енератор Aksa AAP 8000 E3, який знам’янчани купили за 152 500 грнивень, у той же період Тишицький ліцей, що на Рівненцині купив за 89 тисяч гривень.
«Було оголошено відкриті торги з очікуваню вартістю 1 мільйон 430 тисяч гривень, які не відбулись. І на який жоден сайт із інтернету: ні “Алло”, ні “Розетка”, ні “Пром.юа” не подались”, – апелювала очільниця відділу освіти Людмила Клименко.
Тому, мовляв і обради постачальника самі.
Дійсно освітяни оголосили закупілю, на яку подався один учасник – ТОВ “ТВК УКРПРОПМПОСТАЧ”, який запропонував продати генаратори за 1 418 000 гривень. Але 15 грудня йому відмовили, адже хотіли, щоб постачальник надав документи та сертифікати до генераторів.
Чи надав ці ж специфічні документи ТОВ “БК Левітан”, з яким уклали договір на 1 544 133 гривень вже 20 грудня – невідомо.
У той же час, якщо вирішили укласти прямий договір, то управлінці самі могли б звертатись до магазинів із вигіднішими цінами.
7 лютого Управління поліції охорони в Кіровоградській області купило 7 бензинових генераторів Mustang BS8500 в постыйного постачальника за 413 000 гривень. Проте нині у вільному продажі ці ж генератори можна купити вдвічі дешевше. Так по договору ціна одного генератора потужністю 7кВт 59 000 гривень, у той час як у вільному продажі такий генератор можна придбати за 23 000 гривень.
6 лютого Благовіщенський центр первинної медико-санітарної допомоги придбав генератор за 97 300 гривень, аналогічний в інтернет-магазині коштує на 30 тисяч гривень дешевше: 68 300 гривень.
Пантаївська селищна рада відкритий тендер Аналогічний в інтернет-магазинах коштує 69 660 гривень.
У вищезазначених випадках замовники скористались заключити прямий договір в обхід тендеру на умовах воєнного часу. Таке рішення жодним чином не порушує закону, але позначається на ціні.
Провели тендер – зекономили десятки тисяч гривень
Але є і позитивні приклади. Дехто вирішив таки проводити відкриті торги і зекономив врази.
Наприклад, відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Устинівської селищної ради зекономив 67 тисяч гривень провівши тендер на закупівлю генератора.
Навідміну від інших вони не вказхували конкретнюу модель, але чітко прописали технічні умови: потужність 7 кВт, 3 фази (220/380В) на 25 літрів палива максимальною потужністю від 7.5 кіловат.
Готові були викласти за генератор 109 705,80 гривень. На закупівлю подалось дев’ять претендентів. Ціни варіювались від 109 тисяч за штуку до 41999. Той хто запропонував найменшу ціну і став переможцем.
Згідно договору, укладеному 6 лютого, він поставить освітянам генератор EKV-TG-9000MЕ3 7кВт. Його ціна навіть нижча ніж у вільному продажі. Наприклад у інтернеті журналістам “Гречки” вдалось знайти аналогічний генератор за 52 тисячі гривень.
Також проведла відкритий тендер на покупку 11 генераторів Попельнастівська сільська рада Олександрійського району, на який подався аж 21 учасник. Готові були заплатити 370 000 гривень, а натопість найнижча цінова пропозиція становила 210 782 гривень. Тобто вдасться зекономити 160 тисяч гривень.
Якщо ви маєте інформацію про закупівлі органів місцевої влади, які викликають у вас сумніви, пишіть про не gre4ka.info@ukr.net