Забіг у 767 кілометрів: кропивничанин подолав шлях Святого Якова для підтримки ЗСУ (ФОТО)

Кропивничанин Дмитро Шаров пробіг паломницький шлях Святого Якова у 767 кілометрів за 12 днів, щоб зібрати гроші на автомобіль для медиків. «Гречка» дізналась подробиці в ультрамарафонця.
Рішення про збір коштів
Дмитро Шаров родом із Кропивницького і наразі проживає в Києві. Він розповів, що про потребу евакуаційного автомобіля для українських захисників під Бахмутом дізнався від свого батька.
«В мого батька є друг медик, який зараз в Бахмуті. Він показав їхню робочу машину, яка вся простріляна та побита. Я запропонував зібрати кошти їм на обладнаний евакуаційний автомобіль, і вони погодились», – уточнив чоловік.
Зібрати на нове обладнання авто потрібно було 250 тисяч гривень. Оголошувати про збір у соцмережах спортсмену здалося банальним, тому він вирішив заробляти тим, що вміє – бігом. Він вирішив пробігти паломницький шлях та публікувати контент на свою сторінку, щоб люди, проглядаючи його, донатили на Монобанку чи PayPal.
Стартувати Дмитро Шаров вирішив стартувати 24 лютого 2023 року, саме на річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну. Весь свій маршрут, фото та відео він публікує на свої сторінці в Іnstagram. Окрім збору коштів, він веде просвітницьку місію і всім, кого зустріне на своєму шляху, розказує про війну в Україні та українців.
Старт маршруту: містечко Сен-Жан-П’є-де-Пор, Франція
містечко Сен-Жан-П’є-де-Пор, Франція
Як пробігати 70 км за день
Дмитро Шаров каже, що насправді ріс хворобливою дитиною, а любов до спорту ще змалечку йому намагалися прищепити батьки. Для цього його відводили на різні секції, та через часті хвороби довго у гуртках не затримувався.
Стати на спортивну стежку кропивничанин вирішив сам вже у свідомому віці, коли йому виповнилося 25 років. Для початку він почав тренувати свій біг. Пізніше його зацікавив триатлон – олімпійський вид спорту, який включає у себе три складові: плавання, їзду на велосипеді та біг.
Скріншот з Instagram-сторінки Дмитра
Дмитро брав участь у змаганнях, марафонах, забігах, є учасником українського триатлонного клубу. Проте на подібний одиночний забіг, як паломницький шлях Якова, він раніше не зважувався.
Як зізнався спортсмен «Гречці», йому було цікаво самому подолати такий довгий шлях у 767 кілометрів, який бере початок з Франції і веде до могили апостола Якова в іспанському місті Сантьяго-де-Компостела. Зазвичай туристи його проходять за 30-40 днів.
«Йти для мене довго і не цікаво. Тому я вирішив його пробігти та таким чином зібрати кошти на автомобіль для медиків», – розповів спортсмен.
Пірене́ї — гори, які утворюють природний кордон між Францією та Іспанією
Від Франції до Іспанії бігом за 12 днів
Є короткий маршрут паломницького шляху Святого Якова довжиною у 300 кілометрів, який починається з території Португалії. Проте Дмитро вирішив подолати довгий маршрут у приблизно у 767 кілометрів, початок якого розташований у Франції. При цьому підготуватися до такого довгого шляху, прорахувати місця зупинки, щоб поспати чи поїсти, було важко.
“Інформації про біг паломницьким маршрутом вкрай мало. Я не знаходив дані про людей, які бігли цим шляхом на самозабезпеченні”, – зазначив Дмитро.
Проте триатлоніст з Кропивницького не відступив від мети і 23 лютого він відправився з Берліну до Франції, а вже 24 лютого стартував з містечка Сен-Жан-П’є-де-Пор. У перший день він пробіг 47 кілометрів, при цьому перетнувши кордон між Францією та Іспанією і добіг до гірської дороги, що розташована на 1600 метрів над рівнем моря. Опісля того він щодня пробігав у середньому 50-70 кілометрів в день.
Перепони на довгому шляху
Триатлоніст зазначає, що зараз для туристів, які йдуть паломницьким шляхом Якова, не сезон, адже він розпочинається з квітня і триває до листопада. Та й загалом ця акція не є дуже масовою: влітку цим шляхом відправляються приблизно дві сотні людей, яких називають пилигримами каміно.
Дмитро з пилигримами із Венесуели
Дмитро Шаров розповів, що на шляху він зустрічав багато людей з різних країн: більшість з них корейці та іспанці. зустрічаються і українці, які були вимушені виїхати до інших країн. Серед них – українка, що наразі проживає у НІмеччині.
«Ми спілкувалися українською, це було приємна зустріч. Коли я говорю людям, що біжу та збираю таким чином гроші на ЗСУ, люди шоковані, оскільки долати такий шлях дуже важко. Вони підписуються на мене, донатять, слідкують за моєю сторінкою», – зазначив Дмитро.
З перепон на шляху є те, що оскільки не сезон, тому більшість альберге (особливі хостели-притулки для пілігримів, які дешевші за звичайні хостели) зачинені: це стало неприємною несподіванкою для Дмитра Шарова.
«Кілька разів я натрапляв на зачинений хостел і змушений був пробігати додатково ще 10-12 кілометрів до наступного місця ночівлі. Також, відповідно, є проблеми з їжею, бо і магазини також зачинені. Проте в якості перекусу в моєму наплічнику завжди є шоколадка, горіхи та вода», – говорить спортсмен.
Підтримка рідних та джерело сили
Під час бігу Дмитро Шаров регулярно розмовляє з батьками, які підтримують його. Також спортсмена з Кропивницького підбадьорюють друзі та знайомі, кохана дівчина. В дорозі він слухає музику та спів пташок, надихається неймовірними краєвидами природи: гірські хребти, струмки, красиві кафедральні собори та каплички, виноградники і тварини.
Кафедральний собор в Леоні, провінція на півночі Іспанії
«Ось в Леоні був дуже красивий собор, але я не зміг в нього потрапити, оскільки коли в іспанців сієста, вони зачиняються з опівдня до четвертої години дня», – уточнює триатлоніст.
Є так званий паспорт пілігрима, в якому ставляться відмітки про пройдені місця. Тобто на паломницькому шляху трапляються різні каплички, церкви, визначні місця і там є печатки, які можна поставити в паспорт, як офіційне підтвердження того, що людина там дійсно була.
Дмитрові видають паспорт пилигрима
Фінішем довгого забігу у 767 кілометрів є церква Святого Якова в Іспанії. Дмитро Шаров пояснив, що добігши, буде молитися у церкві за наших захисників та захисниць України та за мир на Батьківщині.
Він додає, що вже взяв зворотній білет з місця фінішу паломницького шляху на 9 березня. Планує повернутися в Україну та продовжувати займатись волонтерством.
«Де сили беруться – я не знаю. Я щодня біжу і нагадую собі про те, навіщо мені насправді потрібні ці ноги. Мрію в кінці маршруту, здійснивши все задумане, взяти пляшку вина та піти в номер відпочити», – усміхається Дмитро.
Щоб підтримати Дмитра і долучитися до збору грошей на автомобіль для медиків в Бахмуті, можна перерахувати гроші за реквізитами:
- Номер карти Монобанку – 5375 4112 0288 8132
- PayPal – Sammlive09@gmail.com
Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею