Водопостачальні пристрасті: як у “Дніпро-Кіровоград” шукають відповідального за всі негаразди

17:08, 15 Травня, 2023

На підприємстві ОКВП “Дніпро-Кіровоград” кадрові зміни – новопризначений голова обласної ради  підписав розпорядження про призначення нового виконуючого обов’язків гендиректора підприємства. Про те як призначали попереднього керівника Олександра Пісного, що відбувалося за час його перебування на посаді, як пояснили його звільнення та де він тепер – розповімо у матеріалі “Гречки”.

 

Нове призначення

Сьогодні, 15 травня, голова обласної ради Юрій Дрозд представив призначеного ним нового виконуючого обов’язків гендиректора “Дніпро-Кіровоград” Миколу Романюка.

Микола Романюк працює на підприємстві понад 20 років, до сьогодні він був заступником гендиректора з технічних питань.

347089809 251618794203634 1522191738994243699 n 1

Новопризначений керівник зазначив, що наразі найголовніше напрацювати механізм і покроковий план дій із погашення заборгованості підприємства та його оптимізації. 

Що ж до попереднього виконуючого обов’язків гендиректора “Дніпро-Кіровоград” Олександра Пісного, то голова обласної ради Юрій Дрозд повідомив, що профільні комісії обласної ради визнали його роботу незадовільною.

Коли і чому Олександр Пісний очолив “Дніпро-Кіровоград”

До цього тимчасовим керівником підприємства був Олександр Пісний. Його на посаду призначив тодішній голова обласної ради Сергій Шульга у грудні 2021 року. Перед цим він був заступником генерального директора з економічних питань.

DSC 0758

Тодішнього ж генерального директора Романа Ілика, за версією обласної ради,  звільнили через закінчення терміну дії контракту та говорили, що він залишається працювати на підприємстві і відповідатиме за реалізацію міжнародних проєктів.

Перед звільненням Романа Ілика з посади гендиректора йому 7 жовтня оголосили догану. Як пояснив тоді Сергій Шульга, таке дисциплінарне покарання було за неналежну організацію робочого процесу опрацювання скарг про аварійні ситуації й несвоєчасне реагування на них, через що підприємство зазнавало збитків.

У жовтні 2021 року оприлюднили інформацію, що СБУ зафіксувало, що посадовці “Дніпро-Кіровоград”  приховано скидали технологічні відходи у Інгул. 

Згодом вже оголосили, що “Дніпру-Кіровоград” призначають нового керівника – Олександра Пісного. Сам же Роман Ілик у жовтні 2022 року очолив Житомирський водоканал.

21 березня цього року колишньому гендиректору підприємства “Дніпро-Кіровоград” Роману Ілику повідомили підозру у неналежному виконанні обов’язків, що призвело до збитків на 3,7 мільйона гривень.

Від блекаутів та обшуків СБУ до “незадовільної роботи”

За час перебування на посаді виконуючого обов’язків гендиректора “Дніпро-Кіровоград” Олександра Пісного, на підприємстві неодноразово проводили перевірки та навіть обшуки. А через борги перед Світовим банком довелося віддавати нерухомість підприємства під заставу.

У червні 2022 року обласне підприємство «Дніпро-Кіровоград» повідомило, що через зменшення платоспроможності абонентів змушене заставляти нерухомість, щоб виплатити позику Світовому банку.

Олександр Пісний  пояснив, що тарифи на послуги не покривають фактичні потреби, а кількість юридичних абонентів і платоспроможність фізичних осіб, які користуються послугами, зменшилася через воєнні дії. 

На початку зими у 2022 році під час відключень світла, які були через ворожі обстріли енергооб’єктів, абоненти “Дніпро-Кіровоград” кілька разів лишалися на тривалий час без води. Це викликало чимало скарг.

Ситуацію погіршила ще й аварія на водогоні, через яку чотири міста області на кілька днів залишилися без води.  Аварія була на відрізку водогону, де у 2018 році відбувся капітальний ремонт у рамках проєкту реконструкції, що фінансується кредитом Світового банку.

Олександр Пісний заявив, що потрібно розібратися, що спричинило таку потужну аварію та призначив службову перевірку.

Як виявилося, вже були відкриті кримінальні провадження та правоохоронці вже проводили розслідування реконструкції дюкерів у 2016-2018 роках. Тому зібрані у грудні матеріали долучили до вже наявного розслідування.

У січні до офісу підприємства “Дніпро-Кіровоград” завітала СБУ. Як виявилося, обшуки відбувалися в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні про розтрату та привласнення грошей при закупівлі спецтехніки для підприємства.

Зокрема, за фактом розтрати та привласнення коштів працівниками ОКВП «Дніпро-Кіровоград» у змові з ТОВ «Авто-Лидер» та фізичною особою, при купівлі спецтехніки за завищеною ціною.

Тоді Олександр Пісний повідомив, що за кілька місяців до цього перевірку по цій закупівлі проводили фахівці Держаудитслужби, які тоді жодних порушень щодо ціни не знайшли. А СБУ завітала на підприємство, аби вилучити документацію по вище згаданих закупівлях, оскільки слідчий вважає, що службові особи ОКВП “Дніпро-Кіровоград” переховують документи по закупівлях.

14 лютого знову були обшуки. Цього разу слідчі та СБУ вкотре завітали з обшуками додому до виконуючого обов’язки генерального директора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Олександра Пісного та радника з питань енергоефективності Сергія Кареліна. За повідомленням підприємства, правоохоронці шукали «чорну бухгалтерію» щодо покупки обладнання. 

Також на усіх об’єктах ОКВП «Дніпро-Кіровоград» пройшли обшуки по іншому кримінальному провадженню по придбання реагентів, необхідних для очищення води у 2020 році, які за версією слідства, були закуплені за кошти обласного бюджету і не доїхали до підприємства.

Залучали міжнародних донорів та збільшили кількість абонентів

Попри перевірки, розбірки, обшуки та блекаути, за період під керівництвом Олександра Пісного майно підприємства поповнилося генераторами, водовозами та ємностями для води від міжнародних донорів.

У січні “Дніпро-Кіровоград” отримало від дитячого фонду ООН – ЮНІСЕФ 12 генераторів та у лютому ще 4. Їх розподілили по насосних станція Кропивницького, Олександрії, Світловодська, Знам’янки та Смоліного. Також встановили їх на місцевих свердловинах, щоб у випадку повного блекауту жителі могли отримати воду не лише Дніпра.

21f3e62f b021 40fc b2fe 4320c250a51f copy

У грудні Червоний Хрест передав для “Дніпро-Кіровоград” три сучасні машини з автоматичною помпою для доставляння води. IVEKO розраховані на 12 кубометрів води. Вони також обладнані дизель-генераторами. MAN – на 14 кубометрів води. 

6ff96f26 7e7e 418b a072 48fac61e42c6 copy

У грудні «Дніпро-Кіровоград» отримало від UNICEF 60 мобільних резервуарів для води. Їх використовуватимуть для тимчасового стаціонарного встановлення на випадок форс-мажорів із водопостачанням. 

“Дніпро-Кіровоград” також планувало модернізувати автопарк. Виконуючий обов’язків генерального директора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Олександр Пісний повідомив, що стан автопарку підприємства вкрай незадовільний, в аварійному та майже не робочому стані.

Оновлення шляхом придбання нового транспорту для аварійних бригад, за його словами, коштує надзвичайно дорого від 2 до 5 мільйонів гривень. Керівництво взяло на себе відповідальність і вирішило піти іншим шляхом – модернізувати той транспорт, який ми мають. Зокрема мова йшла і про ЗІЛ, який планували відремонтувати за 680 тисяч гривень.

Крім того, підприємству вдалося збільшити кількість абонентів. “Дніпро-Кіровоград” у листопаді 2022 року почало постачати воду до Первозванівської громади. До цього жителі громади неодноразово залишалися без води через проблеми на шахті, яка була її постачальником.

Вже у березні 2023 року повідомили, що Кропивницький планують з’єднати новим водогоном із селищем Новим. Побудувати його планують протягом найближчих пів року. 

За словами Олександра Пісного, ще з 2016 року обласна рада прийняла рішення про приєднання водомереж селища Нового до «Дніпро-Кіровоград». Тоді нарахували, що вартість проєкту мала бути понад 100 мільйонів гривень.

“Але ми знайшли технічні й економічні рішення, як зменшити фінансове навантаження на реалізацію цього проєкту більш ніж удвічі. При цьому коштів із обласного бюджету не потребуватимемо”, – прокоментував тоді Пісний.

Звіт так і не заслухали – роботу визнали незадовільною

Про результати своєї роботи Олександр Пісний повинен був прозвітувати перед депутатами обласної ради під час 15-ї сесії, яка повинна була проходити 31 березня.

Проте засідання так і не відбулося, оскільки розпочалися перипетії щодо звільнення з посади голови обласної ради Сергія Шульги. Серед причин звільнення Шульги депутати, які були ініціаторами цього, вказували і певні посадові призначення ним, до яких входило і призначення Олександра Пісного на посаду виконуючого обов’язків гендиректора ОКВП “Дніпро-Кіровоград”. 

За кілька днів після сесії, яка не відбулася, Олександр Пісний оприлюднив свій звіт  на офіційній сторінці ОКВП “Дніпро-Кіровоград”.

У ньому посадовець розповів, що “Дніпро-Кіровоград” протягом минулого року отримало допомоги від міжнародних донорів допомоги на майже 83 мільйони гривень. Саме ці ресурси значною мірою допомогли підприємству працювати в умовах війни.

Прозвітував також і про фінансовий стан підприємства. Зокрема, що на Кіровоградщині населення заборгувало за воду підприємству “Дніпро-Кіровоград” 139 мільйонів гривень. Збитки у підприємства за минулий рік сягнули понад 41 мільйон гривень, а заборгованість перед Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) набігла на майже 89 мільйонів гривень. Також зауважив, що підприємство почало значно економити ресурси.

Крім того, Олександр Пісний розповів і про плани підприємства на 2023 рік. Зокрема, “Дніпро-Кіровоград” цьогоріч планувало запустити 4 насосні станції та замінити 20 кілометрів мереж. Також у планах збільшити кількість споживачів, у тому числі підприємств. Закінчити 5 із 6 контрактів зі Світовим банком планують до 30 червня.

Однак 25 квітня Сергія Шульгу таки звільнили з посади голови обласної ради. На його місце призначили Юрія Дрозда, який 15 травня  підписав розпорядження про звільнення Олександра Пісного із посади виконуючого обов’язків генерального директора ОКВП “Дніпро-Кіровоград”.

За словами Дрозда, постійна комісія з питань житлово-комунального господарства, будівництва та використання природних ресурсів і постійна комісія з питань бюджету, фінансів та інвестицій обласної ради визнали роботу Олександра Пісного незадовільною.

«Депутати обласної ради неодноразово наголошували на неефективному управлінні підприємством та загрозі накопичення великих боргів. У 2021 році депутати створили спеціальну комісію для вивчення роботи «Дніпро-Кіровоград». Нинішнього року на засіданнях профільних постійних комісій обласної ради роботу Олександра Пісного визнали незадовільною”, – підкреслив голова обласної ради.

Про “непрофесійність та слабкий менеджмент” у “Дніпро-Кіровоград” кількома днями раніше на своїй Facebook-сторінці повідомляв і голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.

“У звіті керівника замість конкретних, реальних справ по кожному напрямку роботи водоводу – лише декларативні кроки і сподівання на міжнародних донорів. Складна фінансова ситуація, непрофесійне господарювання, слабкий менеджмент непокоять як ОВА і депкорпус, так і громаду”, – написав Райкович.

Наступного дня  радник Олександра Пісного Сергій Карелін на своїй Facebook-сторінці повідомив, що направив відкритого листа голові ОВА Андрію Райковичу, голові облради Юрію Дрозду та голові бюджетної комісії Сергію Коваленку. У листі він виклав відповідь на обвинувачення щодо непрофесійності керівництва ОКВП «Дніпро-Кіровоград», слабкого господарювання та менеджменту.

332122523 489297240079039 5808269287703113021 n

Дослівно серед іншого він написав наступне:

1. Керівництво ОКВП «Дніпро-Кіровоград» ви зробили заручниками політичних ігор серед депутатів обласної ради та інших зацікавлених осіб в боротьбі за доступ до ресурсів та можливості їх використання. Але це не дає вам права оцінювати фаховість працівників галузі, досвід роботи в якій відсутній у всіх, хто надавав оцінку діяльності підприємства.

2. Не нинішнє керівництво водоканалу приймало та затверджувало рішення щодо отримання Кредитів Світового Банку в тій кількості й з наявними (до нашого приходу на підприємство) темпами їх  запровадження.

3. Не нинішнє керівництво затверджувало наявний тариф, в т.ч. з урахуванням повернення отриманого кредиту, коли запуск об’єктів був розтягнутий в часі з тих чи інших причин, і економічного результату від реалізації проєктів практично не було отримано.

4. Не нинішнє керівництво звинувачувати у тисячі кілометрах зношених мереж, які руйнуються без чиїхось бажань десятиріччями.

5. Нинішнє керівництво водоканалу не впливає на велике зростання курсу валют по отриманим кимось кредитам  через військові дії та фінансовий стан в країні, що призвело до збільшення заборгованостей, а всі «фахові» комісії цей фактор не приймають як об’єктивний  до уваги.

6. Жоден посадовець високого рангу відверто не забажав звернути увагу на суттєві досягнення ОКВП «Дніпро-Кіровоград» в просуванні темпів реалізації проєктів реконструкцій в умовах війни в країні, на отримане суттєве зменшення витрат електроенергії через оптимізацію технологій та фаховий підхід до реконструкцій, на жорстку політику підприємства по економії матеріальних ресурсів, на роботу по оптимізації кадрів, на організацію зворотного зв’язку із споживачами для покращення послуг та прискорення реакції на доречні зауваження,  та на безліч інших заходів, над якими працював багатолюдний колектив підприємства.

Також він розповів про досягнення підприємства за останній рік і в кінці підкреслив: 

“Ми не проти зміни керівництва, це право обранців, яких самі і заслуговуємо. Але ми категорично проти обвинувачень в непрофесіоналізмі. Це неповага до всього колективу і до нового керівника, який поставив за мету принести користь виключно громаді та підприємству. І ми вимагаємо поважати нашу колективну працю, навіть якщо є претензії до недоопрацювань”.

Сам же Олександр Пісний у коментарі “Гречці” після оприлюднення розпорядження про його звільнення повідомив, що підприємство має власника – це обласна рада, відповідно саме вона приймає рішення щодо призначень чи звільнень. І він не має жодних підстав, щоб не поважати це рішення.

Олександр Пісний і надалі працюватиме у “Дніпро-Кіровоград” на посаді заступника гендиректора з економічних питань, яку він й обіймав раніше.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому оброблятимуть парки від кліщів: коли і які
klish copy
343553135 548206887514261 8359542089858517763 n copy
Кіт Степан та події 2022 року: у Кропивницькому презентували виставку Ольги Цимбаліст (ФОТО)
Читайте також

У Голованівській громаді, що на Кіровоградщині, фермерське господарство відсудило у селищної ради право на 47 гектарів ріллі. Як виявилося, право на користування ділянкою господ...

17:53, 18 Червня, 2024

Дві громади на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників на фронті.

17:28, 18 Червня, 2024

Президент України підписав закон про спільну роумінгову зону  з Європейським Союзом.

17:04, 18 Червня, 2024