Як радянські репресії проти селян вплинули на українську культуру – пояснює історик (ПОДКАСТ)

14:37, 04 Жовтня, 2023

«Гречка» запускає подкаст «Є різниця», де ми розкажемо, як російська і радянська імперії роками працювали на знищення української мови та культури.

У першому епізоді подкасту ведучий Павло Іванов і директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко поговорять про колективізацію і знищення української сільської еліти, відоме багатьом як “розкуркулення” 1930-х років, а також те, як це вплинуло на нинішню українську дійснісність.

Колективізація, складовою якої було розкуркулення, була війною між двома різними культурами і способами мислення, її вели як на рівні економіки та культури, так і на побутовому рівні. Влада прагнула зробити із селян “пролетарів на землі”, докорінно змінивши звичний уклад селянського життя”, – каже історик.

Цей процес став першою сходинкою до підготовки майбутнього Голодомору.

Все заради винищення активного прошарку селян.

«Саме селянство було основою українських повстанських загонів. Остаточно радянська влада в 20-му році вже утвердилася міцно. А де ділися ці члени повстанських загонів? Вони ж поверталися назад в українське село. Радянська влада розуміла, що в українському селянстві залишається значна частина оцих людей, яка вміє поводитися зі зброєю, яка вже мала досвід боротьби із радянською владою і з ними треба розправитися, бо це той фактор, який пізніше може спрацювати. У тому числі і з заможним селянством, яке ці загони фінансувало», – каже Борис Шевченко.

Після фізичних репресій, вилучення землі і продовольства, упокорити селян вирішили прив’язкою до сіл, без змоги покинути його без дозволу, та пропагандою.

Більше слухайте у подкасті нижче.

Останні новини по темі
Кропивничан запрошують на благодійний захід “Всі свої”
mikrofon gitara
SBU zbroy1
Займались вимаганням і продавали зброю: на Кіровоградщині викрили злочинну групу (ФОТО)
Читайте також

Приміщення колишнього кінотеатру “Мир” у Кропивницькому, яке належало Ігореві Шарову, отримало нового власника. “Гречка” розповідає, хто він і що буде у приміщенні....

11:25, 17 Квітня, 2024

У Кропивницькому на вулиці Великій Перспективній поблизу лікарні “Ацинус”, всохли сакури, які пересадили у 2022 році. ...

09:45, 17 Квітня, 2024

У Новомиргородській громаді, що на Кіровоградщині, отримали підтвердження загибелі під час боїв на Донеччині захисника Юрія Іваніцького....

17:37, 16 Квітня, 2024