Як росія намагалась знищити українську церкву: пояснює історик (ПОДКАСТ)

15:39, 20 Листопада, 2023

 У четвертому епізоді подкасту “Є різниця” ведучий Павло Іванов разом з кандидатом історичних наук, старшим викладачем обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського Юрієм Митрофаненком поговорили про те як і навіщо росія століттями намагалась знищити українську церкву та які це мало наслідки.

Релігійне життя та церкву розглядали як один із найдієвіших інструментів внутрішньої та зовнішньої політики у різні часи. Послуговувалась цим росія як імперія.

“Для імперії весь сенс в тому, щоб захоплювати чужу територію і нищити чужі культури і привласнювати їх собі. І щоб стимулювати населення для цього використовувалися різні тактики. Взяти під контроль церкви – одна з них. Тому тут треба ці події розглядати такому глибокому історичному контексті”, – пояснює Юрій Митрофаненко.

У той час, коли в 988 році відбулось Хрещення Русі Великим Князем Київським Володимиром Московського князівства навіть не існувало, адже засноване воно в 12 столітті. 

Наступ на українську церкву почався в сімнадцятому столітті, після підписання Переяславських угод, яким, до речі, українська церква не раділа.

Більше про це слухайте у подкасті нижче.

Також слухайте перший випуск подкасту “Є різниця”, про те як і навіщо  радянський союз знищував українську сільську еліту та чому довелось міняти український правопис, а також як перейти на українську мову у побуті.

Також слухайте подкаст “Є різниця” на платформах:

Останні новини по темі
Збір триває: на Кіровоградщині підрозділ ППО потребує обладнання
Гроші на ЗСУ: що мотивує кропивничан виходити на мітинги
Читайте також

У п’ятницю, 14 червня, у Кіровоградському райсуді продовжили підготовче засідання по обвинуваченню контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, ...

18:58, 14 Червня, 2024

Журналісти українського видання “Texty.org” заявили про тиск і погрози від американських посадовців та політики. Така ситуація стала наслідком оприлюдненого у виданні матеріалу ...

16:50, 14 Червня, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника Василя Ільківа....

16:44, 14 Червня, 2024