Зануритись у прадавні часи: як на Кіровоградщині відроджують традиції в «Гайдамацькій Січі»

У черговому випуску програми «Сенс і Дія» ми розповімо вам про Цибулеве — село, розташоване у Дмитрівській громаді. Тут «Гречка» відшукала «Гайдамацьку Січ» — місцину, що дихає історією та дозволяє зануритись у прадавні часи.
Створювати цю непересічну локацію на Кіровоградщині 17 років тому розпочав уродженець козацького Чигирина, громадський діяч Володимир Вознюк. Три паї по два гектари обʼєднали в одну рекреаційну зону, аби зберегти шматочок степу та фрагмент історії.

Нині — це зелена садиба, в якій зібрали чимало предметів традиційного ужитку наших пращурів. А також хатини, в яких можна залишитись на ніч серед природи під зорями. Це не лише музей, адже все, що там є, має практичне застосування.
«Гайдамацька Січ» — це також місце проведення екскурсій та відродження давніх традицій. Тут і Перунова скеля, і традиційні святкування. Зокрема «Гречка» побувала на Святі Купала.


Також «Січ» гостинно приймає прогресивну українську молодь, зокрема «Молодіжний націоналістичний конгрес» проводить тут вишкільний табір «Клич». А перед тим, молоді активісти організовують толоку та допомагають власнику садиби впорядкувати територію.
Як розповідає сам пан Володимир, у його колекції чимало вишивки, ексклюзивної кераміки та багато іншого. Проте наразі немає відповідних виставкових площ під ці експозиції.
Також у планах зробити хату-музей коваля та інших традиційних ремесел. Проте й тут є свої складнощі, зокрема фінансові.
Про родину, яка власними силами та коштом зберігає історію рідного народу, дивіться у новому випуску за посиланням.
Нагадаємо, у попередніх випусках «Сенс і Дія» «Гречка» розповідала про незалежне Творче обʼєднання «Кропива», яке з невеличкої творчої тусовки переросло у справжній альтернативний театр, про митця зі Знамʼянки, який творить із дерева мистецькі шедеври, про неймовірний світ краси природи Кіровоградщини та про людей, які фотографують та зберігають цю красу для нащадків, а також про культурно-освітній центр «Толока», в якому регулярно проводять зустрічі з митцями, волонтерські активності, екскурсії та освітні заходи.
International Media Support (IMS) у партнерстві з Міністерством закордонних справ Данії та Шведським агентством з міжнародного розвитку і співробітництва (Sida)




