Почати пошуки та отримати посвідчення: як діяти родинам зниклих на фронті
На Кіровоградщині близько 700 родин звернулися по допомогу щодо розшуку зниклих військових. Невдовзі родин зможуть отримувати посвідчення.
Сьогодні, 29 листопада, під час пресбрифінгу головна спеціалістка управління Тетяна Бородіна розповіла хто та яким чином може звернутися по допомогу до управління, а також про алгоритм дій родин, якщо військові зникли на фронті, передає кореспондентка “Гречки”.
Куди звертатися родинам із Кіровоградщини
Із квітня 2023 року представницею Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, на Кіровоградщині є Тетяна Бородіна. Тоді вона розповіла «Гречці», що означає цей статус і куди на той час можна було звернутися родинам, чиї близькі потрапили у полон або зникли безвісти під час бойових дій.
Два місяці тому у Кропивницькому запрацювало управління зі зниклих безвісти за особливих обставин. За цей час до цправління звернулося близько 200 людей. Звернувшись до управління, родини зниклих військових зможуть отримати консультації та підтримку у координації подальших дій для отримання відповідного посвідчення.
“Ми допомагаємо родинам зниклих безвісти розшукувати своїх рідних, направляємо їх куди звертатись, які документи потрібно оформлювати, комунікуємо з цими людьми. Питань у них виникає дуже багато, іноді бувають такі, які не стосуються нашої роботи, але ми незалежно від цього, все одно, допомагаємо, підказуємо, направляємо”, – пояснює Тетяна Бородіна.
Працює управління у Кропивницькому за адресою: вулиця Велика Перспективна, 1. Проте попередньо потрібно зателефонувати пані Тетяні, оскільки там пропускна система і потрібно, щоб вона зустріла відвідувачів.
Зателефонувати можна за такими номерами:
- 066-321-02-72
- 096-967-26-03.
Прийом відвідувачів відбувається тільки у понеділок, проте по телефону можна звернутися у будь-який час.
Коли і як отримати посвідчення родини зниклого безвісти
За словами спеціалістки управління зі зниклих безвісти, вчора відбулося засідання координаційного центру за участі представників із Києва, де обговорювали питання оформлення документів, які посвідчують статус родинам зниклих безвісти.
“Це посвідчення дає статусн родині і люди зможуть бути більш спокійні, коли у них буде цей документ в руках. Адже вони матимуть впевненість, що прийдуть у будь-яку державну установу і там зрозуміють хто вони і чому прийшли, з якими запитаннями, що їх турбує. По Україні уже в чотирьох областях починають видавати це посвідчення. Якщо все вийде добре, то уже в найближчому майбутньому родини із Кіровоградщини почнуть отримувати в обласному ТЦК посвідчення родини зниклих безвісти”, – зазначила Тетяна Бородіна.
Проте до отримання посвідчення потрібно оформити необхідні документи.
Алгоритм дій для родин в разі зникнення на фронті військового чи військової:
- спочатку потрібно звепнутися в територіальний центр комплектування (Ред. – колишній військовим) для отримання офіційного сповіщення про зникнення
- із сповіщенням потрібно звернутися до Нацполіції та написати заяву про вчинення кримінального злочину
- нацполіція потім повинна видати людині на руки витяг з єдиного реєстру зникли безвісти
- після цього потрібно зателефонувати у національне інформаційне бюро (НІБ) за коротким номером 1648
- потім зателефонувати до Міжнародної організації червоного хреста, яка єдина може звʼязатися із ворожою стороною для уточнення чи не перебуває людина в полоні.
“Адже тільки підтвердження, що людина в полоні, дає право нашій стороні вносити її у список на обмін полонених і вимагати повернення цієї людини. Тоді потрібно звертатися і в Координаційний штаб з поводження з військовополоненими”, – уточнила пані Тетяна.
Після проходження всіх попередніх пунктів, родині із Кіровоградщини варто звернутися до Південного центру регіонального координаційного штабу, який знаходиться в Миколаєві. Там повинні відкрити окремий кабінет для цієї людини, куди внесуть всі дані про рідного та його фото.
“У подальшому, якщо виникають якісь новини, то в тому числі, якщо зʼясують, що вона в полоні, то звідти прийде сповіщення і в кабінеті теж зміниться статус, зі “зниклого безвісти” на “в полоні”. У цей кабінет людина може ввійти тільки сама, він захищений відповідним кодом, відомим тільки їй”, – зазначила спеціалістка.
Корисні контакти
- Гаряча лінія Південного центру регіонального координаційного штабу: 0 800 20 02
- Гаряча лінія уповноваженого зі зниклих безвісті при МВС України за номером: 0 800-103 333
- Національне інформаційне бюро: 1648
- Telegram-канал секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти МВС України за цим посиланням.
- Головна спеціалістка Кіровоградського обласного управління зі зниклих безвісти за особливих обставин: 066-321-02-72: 096-967-26-03.
Дізнаватися про хід розшуку зниклих безвісти військових можуть виключно самі родини в електронному кабінеті або в національному інформаційному бюро.