10-метрові насипи та самозахоплені землі? Чому біля Клинцівського мосту розгорівся конфлікт

15:00, 03 Липня, 2024

У Кропивницькому жителі кількох будинків по вулиці Вознесенська, яка прилегла до так званого Клинцівського мосту, стверджують, що їм загрожує зсув землі, яку до мосту насипає місцевий підприємець. Сам підприємець говорить що законно працює на власній землі, яка межує не із городами скаржників, а із комунальною ділянкою. Конфлікт вже розглядають у міськраді та поліції.

По-сусідству з 10-метровим насипом

До “Гречки” звернулася кропивничанка Лілія Олієвська, яка розповіла, що тонни землі буквально наразі надвисають над дворами за адресою Вознесенська, 4, 6, 8 та 10.

Цю землю вантажівками, із її слів,  навіз місцевий підприємець Артем Фьодоров.

“Він із висоти десять метрів “КАМАЗАМи” сипить землю, щоб підняти рівень до рівня мосту. Воно все зсувається на нас, ми вже як у карʼєрі. Вся ця земля без укріплення. Раптом піде дощ, чи навіть без дощу якийсь зсув – нас тут засипле, подвірʼя засипле, а практично у кожному дворі є діти, яким тепер страшно гратися надворі”, – пояснила пані Лілія.

Із її слів, підприємець є власником земельної ділянки, на якій працює, і показував документи, тому заборонити йому там щось робити ніхто не може. Проте, жінка із сусідами вже викликали поліцію та міську спецінспекцію та написали відповідні заяви.

Власник земельної ділянки Артем Фьодоров у коментарі “Гречці” зазначив, що ніяких порушень у його діях немає – він проводить земельні ділянки на власній землі. Це, із його слів, підтвердили і в поліції, і в спецінспекції й інспекція містобудування та архітектури.

“Взагалі-то у спецінспекції і повноважень немає перевіряти роботи на приватній власності, а тим паче питань, що стосуються будівництва. При цьому у мене там не будівництво, а просто земляні роботи на моїй приватній власності”, – зауважив підприємець. 

Насип глини біля паркану двору по Вознесенській,4

Не сусіди, бо є самозахолення землі?

Артем Фьодоров до всього говорить, що написав скаргу до спецінспекції вже щодо того, що у їхніх повноваженнях – самозахоплення комунальної земельної ділянки, яке, за його словами, зробили його “сусіди” по ділянці.

“У нас із ними навіть немає суміжних меж між їхніми городами і моєю земельною ділянкою. Люди захопили землі комунальної власності, розширили свої городи”, – стверджує пан Артем.

Він пояснює, що ті межі ділянок, які є наразі у цих людей, не відповідають межам, які встановлені схемами, що зберігаються в архівах бюро технічної інвентаризації Кіровоградської області.

Крім спецінспекції, підприємець написав заяву про самозахоплення ділянки і до поліції.

Даний факт обурив Лілію Олієвську, оскільки, із її слів ніякого самозахоплення немає і в неї приватизована земля.

“Він написав на мене заяву, що я вилізла за межі і не маю кадастрового номера. До чого тут до нього мій кадастровий номер? В мене є всі документи – в мене приватизація, є кадастровий номер, під час приватизації в мене працювали геодезисти і є документи підписані Райковичем. А він що переміряв мені територію? Хай покаже про це документи. Не розумію, звідки він взяв цю нісенітницю,” –  наголосила жінка.

Сам же пан Артем говорить, що не розуміє, чому “сусіди” обурюються загалом ситуації, адже вони завжди жили під схилами і їх все влаштовувало, а коли він почав працювати там, то почалися конфлікти.

“По суті, відстань між моєю ділянкою і їхніми городами (згідно схем про, які говорив чоловік – ред.) – вісім метрів, ми навіть не межуємо. А двори їхні все життя, відколи подубувалася естакада Клинцівського мосту, були під схилами. А коли я почав там працювати, то щось чомусь почало їх не влаштовувати”, – підкреслив підприємець. 

При цьому він зазначив, що укріплення для насипу буде встановлювати, але на тому етапі, коли це затверджено планом.

Що говорять у поліції і міськраді

Начальник міської спецінспекції Олександр Брюховецький у коментарі “Гречці” підтвердив, що виїжджав на місце конфлікту. 

“Підприємець працює на власній земельній ділянці. Його ділянка межує із 4-м номером будинку. По факту глина вже підходить до паркану цього двору. Але по закону він нічого не порушує, бо працює на своїй землі,” – зазначив Олександр Брюховецький.

Очільник спецінспекції говорить, що хоч і по закону підприємець не порушує нічого, проте по-людськи, там дійсно можна було встановити хоча б опорну сітку чи подібне, оскільки глина зсувається і люди дійсно бояться, що вона їх завалить.

Спецінспекція склала акт на підприємця за неналежної якості виконання робіт. Більше нічого, зі слів Брюховецького, вони не вправі робити, адже на його приватну власність вони навіть заходити не мають права. 

Що ж до самозахоплення землі, про яке говорить Артем Фьодоров, то начальник спецінспекції інформацією не володіє.

“Ми перевірили, що земля, де він працює, дійсно належить йому. Що ж до іншого питання, то це не у компетенції нашої служби. Інформацію передали на опрацювання,” – підсумував Олександр Брюховецький.

Речниця Нацполіції області Віталіна Бевзенко повідомила “Гречці”, що заяви від обох сторін зареєстрували. По викладених у них фактах проводять  перевірку,  з матеріалами якої заявники зможуть ознайомитися та у подальшому звернутися до суду, оскільки питання належить до цивільно-правових відносин.

“Поліцейські провели бесіду про добросусідські відносини. А також рекомендували сторонам вирішити відповідне питання у суді, оскільки воно належить до цивільно-правових відносин”, – зазначила Віталіна Бевзенко.

“Гречка” направила інформаційний запит до Кропивницької міськради щодо наявності чи відсутності  комунальної ділянки землі  між ділянками Лілії Олієвської та Артема Фьодорова. З такими ж питаннями журналістка звернулася до директора департаменту містобудування та земельних ресурсів Романа Лунгола. Посадовець пообіцяв надати інформацію згодом. 

Після отримання інформації “Гречка” оприлюднить її у матеріалі додатково.

Фото у користування “Гречці” надані Лілією Олієвською

Останні новини по темі
Гайворонські казначеї купують вугілля майже вдвічі дешевше колег з Устинівки
На Кіровоградщині п’яний водій спричинив ДТП: є загибла
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024