Коло запитань, що хвилюють Кіровоградщину
10 серпня в Кіровограді відбувсь прямий ефір передачі «Коло запитань», що транслює радіо «Ера-FM». Формат передачі куплений у ВВС. Суть полягає у тому, що, відвідуючи певний регіон, до студії запрошують як впливових в області людей, так і звичайних мешканців. Мета – у формі діалогу вирішити актуальні проблеми.
Ще напередодні програми, режисер Олександр Івахнюк на своїй сторінці «Фейсбук» відзначив:
«Сьогодні поповнив свою колекцію чудернацьких запитань від регіональних чиновників стосовно програми «Коло запитань» на радіо «Ера ФМ». Отже, в Кіровоградській міській раді поцікавилися, як все відбуватиметься. Я розповів, що приблизно 20-30 держслужбовців, депутатів, громадських активістів зберуться у конференц-залі на вулиці Чорновола 1-д у Кіровограді, ведучі Сергій Сулим та Валерія Веденьова проанонсують теми розмови, а далі гості по черзі будуть висловлюватися стосовно запропонованих тем. Реакція геніальна: «Як Ви собі уявляєте, мер отак просто сидітиме разом з іншими людьми?»
Я запевнив, що мер, голова ОДА та облради будуть у статусі VIP-гостей і сидітимуть окремо, та матимуть увімкнені мікрофони.»
Мер, ймовірно вирішив не сидіти з «простими смертними», але прислав свого заступника, Ігоря Василенка.
Для Кіровоградщини важливими виявились питання аграрно-промислового комплексу і потреби розвитку інфраструктури сіл.
Актуальним стало і питання закриття, або як це модно зараз називати, оптимізації шкіл у сільській місцевості. Віктор Серпокрилов, заступник голови обласної державної адміністрації, заявив: «Не можна виховати генія в класі, де навчається сім учнів.»
Звідки таку інформацію взяв пан Серпокрилов – невідомо. Адже, за сучасними методиками викладання робота в малих групах вважається більш ефективною, ніж з класом в якому 30 учнів. Чим менше учнів, тим більше уваги кожному може приділити вчитель. Інша справа, щоб забезпечити сільські школи кваліфікованими кадрами треба створити належні умови для вчителів.
Також, помічник голови ОДА переконував, що в області жодну зі шкіл не закрили без згоди громади. Проте у студії знайшлись люди, які з ним не погодились. З’ясувалося, що проблеми зі школами є і в другому за розмірами місті області – Олександрії. Так у місті було закрито школу №5. Мешканці подали до суду і рішення про закриття школи було скасовано. Проте, міська влада не поспішає виконувати судові приписи.
В обговоренні торкнулись і розвитку промисловості регіону, екологічної безпеки, і забудови прибудинкових територій, і пропозицій створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), коли мешканцям прагнуть передати у власність аварійні приміщення, без попереднього капітального ремонту, задались питанням, чому область покидає інтелектуальна еліта, згадали і проблему приватизації ТЕЦ.
На жаль, на жодне з запитань, конкретної відповіді так і не прозвучало, тож громадянам доведеться і далі оббивати владні пороги в надії бути почутими.
Настя Дзюбак