Скислий борщ як жертва електриці

12:15, 16 Серпня, 2012

За світле майбутнє доводиться платити незручностями вже сьогодні. Так, десятки кіровоградців більш як на тиждень опиняться без електроенергії тому, що «Кіровоградобленерго» міняє опори – проводить планову реконструкцію мереж. У серпні під «ремонтний бум» потрапили вулиці Шмідта, Пирогова, Лермонтова, Желябова, О.Кошевого, Сиваська, Партизанська – тут, у приватному секторі неподалік кіровоградського аеропорту було заплановано цілодобове відключення з 7 по 17 серпня.

Лише частину вулиці Шмідта обезструмили – половина мешканців заміну стовпів пережили минулого року.

Ольга Олексіївна, мешканка вулиці Шмідта, від газової плити відмовилась кілька років тому – користується електричною. Зараз прилаштувала собі камінці, розпалює вогонь так і варить суп. − Це все димить – сусіди сердяться. А що ще маю робити? Хату нічим не освітлюю, щойно стемніє – іду спати. Всі люди незадоволені. Кажуть, треба писати скаргу. Бардак, що далі нікуди, − жаліється жінка.

Жителька вулиці Пирогова, Валентина Іванівна хворіє. Зазвичай, їй раз на три дні приносили продукти, а тепер без холодильника все псується – сидить на самій картоплі. Скаржиться: − Маю проблеми з серцем і печінкою. Тут ні холодної водички попити, ні продуктів придбати. Уже три дні без світла, але вони кажуть, що без світла нам бути не менше двох тижнів. Просто ми нікому непотрібні. Думають, мабуть, «нехай подихають». Ті, хто багатші,− встановили собі генератори, то в них світло є. А що робити нам?.. Хто б подивився на їх роботу! Вони ж нічого не роблять. В десятій-одинадцятій бригада тільки приїздить, а о пів на четверту їх вже нема. Звісно, працювати весь день на спеці важко, але чому тоді не зробити дві бригади, щоб одна працювала зранку і до обіду, а інша – години до восьмої вечора – в цей час же ще світло. Зрізали дроти всюди, а роботи ведуть на одній із вулиць. Наприклад, сьогодні ми їх і не бачили, кажуть десь на Сиваській працюють. А нащо було починати одразу стільки вулиць?

 

В інформаційно-консультаційному центрі «Кіровоградобленерго» нам повідомили, що заміна опор і мереж відбувається щорічно згідно інвестиційних програм, протеможе роботи виконує не «Обленерго», а підрядні організації, на які енергопостачальник вплинути не може. Водночас, назвати організації-підрядників відмовляються, кажуть такі повноваження має лише керівник. Технічно проводити заміну ліній з меншим дискомфортом для мешканців неможливо, переконують у прес-службі «Кіровоградобленерго». Реконструкції завжди проводяться саме в літній час, адже, наприклад, взимку проводити такі роботи неможливо – більшість сучасного автономного опалення без електрики не працюватиме. Кажуть, відключають кілька вулиць одночасно, бо робота на них виконується паралельно. Згідно законодавства, побудувати нову лінію, а потім демонтувати стару робітники також не можуть, адже кожна електроопора має стояти чітко на визначеному в плані міста місці. Метр вправо − вже порушення норм. Додатковий силовий кабель на час ремонту провести до кожної оселі також неможливо.

Оскільки варіантів у наданні послуг електропостачання або ж законодавства, що їх захистить, городяни не мають, мусять терпіти, а підприємство може диктувати правила гри.

Ну а поки продукти у холодильниках кіровоградців псуються, а електрики повільно, але впевнено працюють. Ще кілька каструль скислого борщу та зіпсованих палок ковбаси і світло в кіровоградців буде.

Настя Дзюбак

“Нова газета”

Останні новини по темі
Читайте також

У Кропивницькому оголосили терміновий збір для онкохворого хлопчика. До вечора 20 січня потрібно зібрати майже 50 тисяч гривень на ліки....

14:07, 20 Січня, 2025

Інженера, який проводив технічний нагляд за реконструкцією стадіону «Колос» у Добровеличківській громаді на Кіровоградщині, звинувачують у службовій недбалості на 2,4 мільйони г...

13:56, 20 Січня, 2025

У понеділок, 20 січня, частина жителів мікрорайону Ковалівка у Кропивницькому лишилася тимчасово без води. Це повʼязано із аварією на водомережі....

12:09, 20 Січня, 2025