На Кіровоградщині православні звинуватили губернатора в брехні(ЗАЯВА)

23:12, 17 Вересня, 2012

Відкритий лист Релігійної громади Святого Володимира смт. Новоархангельськ Української Православної Церкви Київського Патріархату:

Ми – вірні Української Православної Церкви Київського Патріархату, парафіяни релігійної громади Святого Володимира смт. Новоархангельськ з повною відповідальністю заявляємо про брутальні порушення наших прав органами виконавчої влади та їх керівниками: головою Кіровоградської обласної державної влади Сергієм Ларіним, головою Новоархангельської районної державної адміністрації О. Кожухарем та іншими посадовими особами вказаних установ.

Згідно зі ст. 19 Конституції України «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.»

Згідно зі ст. 35 Конституції України «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова.»

Однак окремі чиновники вважають, що перебування у м’яких кріслах дозволяє їм розпоряджатися життям громад Київського Патріархату на власний розсуд.

У липні 2012 року голова місцевої райдержадміністрації Кожухар Олег Володимирович неодноразово викликав настоятеля нашої громади і, застосовуючи улещування та погрози, намагався примусити о. Іллю перейти до Московського Патріархату.

В цей же час Демішкан Володимир Федорович обманним шляхом отримав оригінали установчих документів громади і, як нам стало відомо з відповіді губернатора на лист єпископа Марка, подав нібито від громади (!) заяву до обласної адміністрації про перехід громади під руку Москви. Всупереч вимогам ст. 12-14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», п. 8 Статуту громади така заява була прийнята до розгляду Кіровоградською облдержадміністрацією.

Натомість заява від нашої громади про реєстрацію статуту в новій редакції, прийнята на Парафіяльних зборах, очолюваних настоятелем, від 02.08.2012 року, покладена в довгий ящик. Новоархангельська районна державна адміністрація повідомила, що такі збори не відбувалися взагалі (!). Однак законом визначено, що Парафіяльні збори складаються не з представників райдержадміністрацій, не з чиновників, а з православних віруючих, кліриків і мирян, які регулярно відвідують богослужіння і перебувають у послухові настоятелю. Нахабно, цинічно і відверто знехтувано правами сотень мешканців Новоархангельська – вірних Київського Патріархату.

 

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info На Кіровоградщині православні звинуватили губернатора в брехні

Відповідь голови КОДА Сергія Ларіна на запит Єпископа Кіровоградського і Голованівського Марка про ситуацію, що склалася, є брехливою і упередженою.

Мета злодіяння відома – забрати Свято-Володимирський храм, який збудовано українською релігійною громадою, і віддати його тим, кого Шевченко влучно назвав: «Раби, підніжки, грязь Москви». Однак варто нагадати тим рабам Гамаліїлову пораду: «Відступіться від цих людей..! А коли те від Бога, то того зруйнувати не зможете, щоб випадком не стати і вам богоборцями». Бо Господь посоромленим не буває.

Звертаємось до Президента України, Прем’єр-Міністра України, Міністра культури України, Генерального Прокурора України, Голови Служби Безпеки України, з вимогою відновити законність і правопорядок, спокій і мир у житті православних у смт Новоархангельськ.

09 вересня 2012 року

Під листом підписалося разом з настоятелем громади більше трьохсот парафіян храму.

Готується офіційна заява Управління Кіровоградської єпархії УПЦ КП, яку в скорому часі буде опубліковано на офіційному сайті єпархії. Також готується до опублікування переписка із головою Кіровоградської ОДА Ларіним С. М

Джерело: офіційний сайт Кіровоградської Єпархії

Останні новини по темі
Єлисаветградський зодчий Яків Паученко(ФОТО)
Кіровоград, молодіжний журнал, молодіжний портал, молодіжний сайт, молодь Кіровоградщини Єлисаветградський зодчий Яків Паученко(ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Роман Коваль та Тарас Силенко в Кіровограді
Роман Коваль і Тарас Силенко в Кіровограді
Читайте також

Знам’янська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті земляка-захисника Олександра Колісника....

18:30, 30 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 30 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей оголосили імена переможців щорічного міського конкурсу “Дитина року”....

18:27, 30 Травня, 2024

Протягом місяця у Кропивницькому в рамках акції Інспекція «Ї» виявили понад 100 рекламних вивісок з російською мовою....

17:39, 30 Травня, 2024