Земельне питання на Кіровоградщині. У селян відбирають землю

13:58, 27 Жовтня, 2012

На Комапніївщіні власники невеликого фермерського господарства зібрали врожай соняшнику і буквально за кілька тижнів виявили, що їх землю засіває інший фермер.

«Ми викликали міліцію, з’ясували кому належить техніка, що працює на нашій землі, і виявилося, що в якійсь  незрозумілий спосіб зовсім стороння людина мала всі документи на нашу землю», – розповідає член «Селянського (фермерського) господарства Мамія Віталія Михайловича» Наумушкіна Оксана.

Земельна ділянка площею 23 га була надана «Селянському (фермерському) господарству Мамія Віталія Михайловича»  у постійне користування. Однак, як з’ясувалося, 31.07.2012 року голова Компаніївської районної державної адміністрації розпорядженням № 624-р припинив право постійного користування вищевказаною земельною ділянкою, і відніс вказану земельну ділянку до земель запасу Голубієвицької сільської ради.

У своєму розпорядженні він послався на ст. 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст.ст. 17, 141 ЗК України, клопотання Голобієвицького сільського голови, Державний акт на право постійного користування землею, інформацію відділу ДРАЦС Компаніївського управління юстиції. Ця земля єдина, що обробляється господарством, тому її вилучення  фактично означає знищення цього господарства.
Поневіряння владними коридорами нічого не дали, чиновники Компаніївщини лише  «відфутболюють» фермерів, чез це члени «Селянського (фермерського) господарства Мамія Віталія Михайловича» звернулися до суду. Засідання відбудеться 1 листопада, відповідач – Компаніївська районна державна адміністрація Кіровоградської області.

«Рішення про припинення права користування землею може прийняти лише суд, тому на мою думку дії голови Компаніївської районна державна адміністрація можна кваліфікувати, як перевищення  покладених на нього повноважень, і вказане розпорядження голови районної державної адміністрації є незаконним і підлягає скасуванню», – вважає адвокат Юрій Усатенко.

Журналістам «Гречки» не вдалося зв’язатися з головою Компаніївської райдержадміністрації. Ми й надалі слідкуватимемо за подіями у цій справі і готові надати представникам районної влади викласти свою точку зору на ці події.

Олександр Великий, Компаніївка

Останні новини по темі
У Кіровограді виборців купують за… картоплю!(ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua У Кіровограді виборців купують за… картоплю!(ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua В Кіровограді жінка ледь не померла в битві за парасольку
В Кіровограді жінка ледь не померла в битві за парасольку
Читайте також

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024