Будівництво ядерного заводу на Кіровоградщині гальмує

17:10, 14 Листопада, 2012

Будівництво заводу з виробництва свіжого ядерного палива в селищі Смоліне Кіровоградської області – спільного проекту українського Держконцерну “Ядерне паливо” і російського ВАТ “ТВЕЛ” – серйозно відстає від графіка через невдалу додаткову емісію акцій. Це випливає з протоколу зборів акціонерів підприємства, що відбувся 2 листопада.

Початковий графік, прийнятий в рамках міжурядових домовленостей двох країн, передбачав внесення акціонерами в статутний капітал заводу рівних внесків загальною сумою в 20 мільйонів доларів США в строк до 31 жовтня поточного року. Ці кошти планувалося направити на розробку проектної документації, проведення інженерних вишукувань на майданчику, оцінку російських технологій, отримання підприємством необхідних ліцензій та дозволів.

30 жовтня ТВЕЛ перерахував 10 мільйонів доларів на рахунок заводу. Однак українська сторона свій внесок у зазначений термін не внесла.

У ситуації, що склалась, акціонери вимушені організовувати повторну емісію акцій, яка завершиться тільки в 2013 році. Як випливає з протоколу зборів акціонерів, засоби, які ТВЕЛ перерахував в ході поточної емісії, “будуть повернуті російському акціонерові в установлені законодавством України строки”.

У результаті відставання за термінами реалізації проекту, за оцінкою російської сторони, може скласти 3-4 місяці.

Нагадаємо, що ще одне відхилення від графіка відбулося на початку поточного року, коли потрібна повторна експертиза техніко-економічного обгрунтування проекту через внесення українською стороною в односторонньому порядку змін в документ, які вступали в протиріччя з початковим конкурсних пропозицією російської компанії.

Поточну затримку в реалізації графіка проекту він не вважає фатальною, хоча вказує на те, що історія спроб  України брати участь в створенні заводу з виробництва ядерного палива досить неприваблива. “Шість чи сім разів тільки на моїй пам’яті приймалися різноманітні програми і жодна з них не реалізована. Якщо з боку дивишся на ситуацію, що склалася, то розумієш, що можна вірити кому завгодно, але не нашій державі“, – сказав директора консалтингової компанії “Ефективна енергетика ” Михайла Ватагіна.

Тим часом керівництво російської компанії запевнило, що, незважаючи на виниклі труднощі, ТВЕЛ намір дотримуватися всіх своїх зобов’язань в рамках проекту і розраховує ввести завод в лад в 2015 році. Про це сказав перший віце-президент компанії Петро Лавренюк.

За інформацією Агенства атомних новин

Останні новини по темі
На передвиборчу агітацію у Кіровограді влада витратила 15 мільйонів бюджетних грошей
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info На передвиборчу агітацію у Кіровограді влада витратила 15 міліонів бюджетних грошей
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Освітянам Кіровоградщини полегшили роботу
Освітянам Кіровоградщини полегшили роботу
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024