Що кіровоградці подарують колегам до свят?
Офісні працівники отримують стільки ж подарунків, скільки й дарують, а улюбленими презентами називають конверти з грошима, алкоголь, каву і солодощі. Ставлення до традиції дарувати подарунки співробітникам у більшості опитаних позитивне.
Більше половини респондентів (56%) вважає, що подарунки співробітникам до свята – це хороша практика, частина здорової робочої атмосфери. Ще третина респондентів (34%) спокійно ставиться до цієї традиції. І лише 10% опитаних вважають, що подарунки на роботі – просто зайва трата часу і грошей.
Основний привід отримати презент на роботі – День народження. У цей день отримують подарунки від колег майже всі опитані (93%). Досить часто працівники обмінюються презентами і на честь календарних свят, у тому числі й на Новий рік (22%). А ось на корпоративні свята вітають один одного лише 8% працюючих.
Найпростіший спосіб вдало привітати іменинника – конверт з грошима від колективу. Саме так роблять у переважній більшості офісів (66%). Досить часто рішення про подарунок спільне(38%), а у третини іменинників є шанс отримати саме те, що вони замовили у колег (36%).
Гроші визнані кращим подарунком не лише до Дня народження, але і з будь-якого іншого приводу. Саме конверт з грошима або грошову премію найчастіше отримує офісний співробітник в якості презенту від колег та від компанії.
В якості дарувальників в основному виступають товариші по службі, рідше – компанія-роботодавець і вже зовсім нечасто клієнти або безпосереднє начальство.
На думку опитаних, керівництво взагалі не поспішає балувати своїх підлеглих подарунками. Більше третини керівників зовсім не вітає співробітників зі святами (36%), 11% вітають підлеглих від імені та за рахунок компанії, 40% роблять свій внесок у загальний подарунок (але не більше ніж інші співробітники). Лише 13% респондентів можуть похвалитися тим, що бос завжди вітає їх особисто.
А ось підлеглі просто зобов’язані вітати свого шефа. Високі шанси керівника отримати до Дня народження дорогий подарунок (26%) або навпаки символічний сувенір (25%). Третина опитаних (33%) дарує начальникам конверт з грошима, але лише 12% босів знайдуть там більшу суму, ніж знайшли б рядові співробітники. Дуже рідко підлеглі ходять вітати шефа поодинці (8%), ще рідше взагалі ігнорують свято (4%) або навпаки обходяться урочистим застіллям замість подарунка (4%).
Часто офісним працівникам доводиться вітати не лише безпосередніх керівників, а й тих, хто стоїть біля керма компанії. Майже половина респондентів (45%) говорить про те, що вони змушені вітати вище керівництво. Лише чверть респондентів (26%) заявила, що у них не прийнято вітати тих, хто особисто не віддає їм розпоряджень, а ще третина (30%) все ж має право вітати вищих осіб компанії на свій розсуд.
У середньому офісний співробітник на загальний подарунок для колеги «здає» по 20-50 грн., іноді сума зростає до 100-200 грн., і вже зовсім рідко перевищує цю позначку.
При цьому половина працюючих «скидається» на подарунки за своїм розсудом (43%), а інша половина робить це, щоб уникнути осуду колег.
Лише третину офісних працівників можна назвати безкорисливими. Здаючи гроші на подарунок колегам, вони не замислюються про баланс витрачених та отриманих «подарункових» грошей. Половина опитаних заявила, що витрачає на колег таку ж суму, яку потім і отримує з подарунками. Ще 16% вважають, що дарують подарунки собі у збиток
Дані було отримано в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua. В опитуванні взяли участь 650 респондентів з різних регіонів України.
Інформація з сайту HeadHunter