Кіровоградщина житиме за новим Кримінальним процесуальним кодексом
Від сьогодні вступив у силу новий Кримінально-процесуальний кодекс.
Згідно КПК створено Єдиний реєстр досудових розслідувань, в якому реєструються заяви про злочини; кожен слідчий отримав персональний електронний ключ для входу в систему.
КПК передбачає також технічне переоснащення судів, зокрема можливість здійснення процесуальних дій у режимі відеоконференції.
Також протягом 5 років буде створено Державне бюро розслідувань – новий орган, якому перейде розслідування злочинів, скоєних високопосадовцями, співробітниками правоохоронних органів і суддями.
Також за новим КПК захисниками можуть стати тільки адвокати, зареєстровані в реєстрі. До цих пір у цей список можна було включати родичів і близьких. Ця норма не торкнеться тих захисників, які приступили до своїх обов’язків до 20 листопада.
Новий КПК вводить поняття угоди зі слідством. Одна з них – визнання провини в обмін на пом’якшення покарання, друга – угода з потерпілим.
Кодекс також прибрав можливість направлення справи на додаткове розслідування, яке зазвичай використовувалося судом як замінник виправдувального вироку.
Крім того, у нового КПК, є два напрямки – декриміналізація низки статей Кримінального кодексу та криміналізація ряду статей Кодексу про адміністративні правопорушення.
Всього до кодексу було внесено понад 3700 поправок.
Детальний огляд нового КПК дивіться тут
За інформацією УНН