“Аура” не встояла не лише до “кінця світу”, – навіть до “відкриття”

13:34, 24 Листопада, 2012

У ніч з четверга на п’ятницю в центрі Києва прогриміли декілька вибухів, після чого почалася неабияка пожежа. Один з найбільш крутих розважальних закладів столиці, «цілодобовий» ресторан «Аура», в результаті спочив у Бозі…

Величезних розмірів заграва запалахкотіла в поетичному місці над Дніпром близько трьох годин ранку. Вогонь охопив майже 600 квадратних метрів фешенебельного приміщення. На місце прибули 30 пожежних машин. Вони розтягнулися до арки Дружби народів мало не з самої Європейської площі. Вся територія навколо ресторану була оточена міліцією. Пожежі присвоїли найвищий ранг складності.

У ресторані на момент події перебували люди. Рятувальники вже витягли тіла двох жінок, які працювали там прибиральницями. Четверо чоловіків-охоронців встигли вибігти з приміщення.

О 7 ранку на місце події прибуло мало не все керівництво столичного главку МНС. Високопосадовці сказали, що до власників ресторану «було багато запитань». Зокрема, раніше на них навіть завели справу, хоча поки невідомо за які порушення. Не виключено, що претензії Держпожежнагляду до власників «Аури» були викликані зберіганням в приміщенні відвідуваного багатьма «крутими особами» Києва і всієї України закладу … трьох десятків кисневих і газових балонів. Причина такої надвисокої концентрації пожежонебезпечних предметів, – капітальна реконструкція, затіяна власником Муратом Налкаджіоглу. Вона тривала з квітня і мала завершитись саме цими днями. Мурат, більше відомий в якості чоловіка народної артистки України Кароліни Куйок (сценічне ім’я Ані Лорак), на своїй сторінці в одній із соціальних мереж запрошував друзів до «Аури» 27 листопада. У буклетах, що їх виявили пожежники на місці згарища, фігурувала інша дата, – 30 листопада. Насправді ж заклад не мав дозволу на відновлення функціонування. Ще місяців 7 тому за фактом самозахоплення доволі дорогої земельної ділянки у природоохоронній зоні Києва та перевищенням службових повноважень була порушена карна справа. Нині справа проти чиновника, котрий дав дозвіл на роботу ресторану, якраз слухається у Печерському суді.

Ресторан “Аура” майже не мав стін всередині, зате були скляні вітражі, які відкривали казково красиву панораму Києва.

 Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info "Аура" не встояла не лише до "кінця світу", - навіть до "відкриття"

Офіційна версія МНСників наразі «в процесі формулювання».

Деякі Інтернет-видання роздзвонили слух про «операцію відплати», націлену не стільки на теперішніх власників «Аури», скільки на Арку. Хтось із тих, хто гуляли поблизу ресторану (це о 3-й годині ранку! – авт.) нібито безпосередньо перед моментом вибуху зауважив незнайомців у масках і з каністрами, наповненими легкозаймистою рідиною.

Якщо це й справді були «політично стурбовані» терористи, то вони «недопрацювали». Арка Дружби народів, знакова для комуністів, соціалістів та інших лівих, встояла. Не обвалився з дніпровських круч і оглядовий майданчик.

Зараз замість приміщення з чи не найдорожчим ремонтом в Києві, під оглядовим майданчиком, – кілька бетонних стовпів, що підпирали стіни. Навколо них розкидані уламки меблів і розбитого посуду.
Прокуратура Печерського району призначила прокурора-процесуального керівника, аби той здійснював нагляд за додержанням законності під час проведення досудового розслідування. Прес-служба цієї прокуратури розповсюдила повідомлення наступного змісту: «23 листопада близько 3 години ночі до ресторану «Аура» через службовий вхід забігли четверо людей у масках, примусили людей лягти на підлогу. При цьому зловмисники погрожували пристроєм, що, за словами очевидців, був схожий на револьвер. Одразу ж вони облили приміщення легкозаймистою рідиною й підпалили ресторан».
Олег БАЗАК

Останні новини по темі
9 осіб судитимуть за стрілянину на Кіровогращині
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua 9 осіб судитимуть за стрілянину на Кіровогращині
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Виставки нагадали кіровоградцям про трагедію 30-их
Виставки нагадали кіровоградцям про трагедію 30-их
Читайте також

Протягом місяця у Кропивницькому в рамках акції Інспекція «Ї» виявили понад 100 рекламних вивісок з російською мовою....

17:39, 30 Травня, 2024

На Кіровоградщині в рамках операції “Нерест” правоохоронці розпочали 27 кримінальних проваджень щодо браконьєрів....

16:50, 30 Травня, 2024

З 1 червня для підприємств, установ і організацій, які є абонентами “Дніпро-Кіровоград”, зросте тариф на воду....

14:41, 30 Травня, 2024