У Кіровограді відзначили День пам’яті жертв Голодомору(ФОТО)

24 листопада 2012 року у Кіровограді вшанували пам’ять загиблих під час Голодомору 1932-1933 рр. Дійство складалося з двох частин: офіційної та неофіційної. Попри спільну для всіх українців трагедію, кіровоградців, на жаль, біда не об’єднала.
Офіційна частина полягала в тому, що о 15.50. на Фортечних валах біля Пам’ятного знаку жертвам Голодомору й політичних репресій зібралися представники міської та обласної влади (не перші особи, а їх заступники), під відповідний музичний супровід урочисто поклали квіти до Хреста і вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Все це тривало близько 10 хвилин. Потім офіційні особи, міліція зі стягами та техперсонал залишили зібрання, забравши звукову апаратуру.
Велика вдячність від кіровоградців за те, що залишили освітлення (бувало й таке, що продовження заходу – урочиста панахида – відбувалося у суцільній темряві й за відсутності мікрофонів).
Неофіційна частина: о 15.30 від Кафедрального собору (що навпроти спортшколи) у напрямку Фортечних валів рушила хода, в якій взяли участь представники громадських організацій, опозиційних політичних сил Кіровограда, священики православної церкви Київського патріархату й Української автокефальної православної церкви та всі небайдужі жителі нашого міста.
Після відходу офіційних осіб та встановлення власної звукової апаратури дійствотривало: запалили свічі пам’яті, відслужили панахиду, до товариства звернувся з промовою владика Марк, єпископ Кіровоградський та Голованівський. Він закликав бути свідомими громадянами і працювати на благо своєї землі, щоб жодна людська жертва, принесена у 1933-му, не була марною. Олександр Ратушняк, викладач педагогічного університету, повідомив, що громадська організація «Меморіал жертвам Голодомору» звернеться до міської ради з ініціативою про спорудження Меморіалу на місці пам’ятного Хреста.
«Скульптором Савченком вже давно розроблено прекрасний проект Меморіалу, потрібен тільки дозвіл влади. Незабаром у пресі Кіровоградщини буде оприлюднено рахунок, на який можна буде добровільно перераховувати посильну суму для спорудження Меморіалу. Усього для будівництва потрібно 500 тисяч гривень. Хотілося б, щоб кожен кіровоградець відчув себе причетним до вшанування пам’яті наших полеглих співвітчизників», – наголосив О. Ратушняк.
Надія Непритворна
Фото: Зоя Лебідь