Американський урок глобального лідерства

12:57, 26 Листопада, 2012

Американський досвід є неоціненним для людини, яка прагне успіху і хоче розширити свої кар’єрні можливості, світогляд, отримати нові знання, удосконалити навички спілкування, набути безпосередності і сміливості до самовираження, креативності і дії. Сучасна ера інформатизації та глобалізації дає можливість кожному стати громадянином світу і нести своє бачення та ідеї у соціум.

У 2011 я стала делегатом від Україна на Саміті Один Молодий Світ (One Young World Summit) у Цюріху (Швейцарія), а у 2012 я потрапила у число відібраних переможців конкурсу  есе «Do Better Challenge»  і мала змогу представити свою ідею соціалізації економіки учасникам One Young World Summit 2012, який відбувся 18-22 жовтня у місті Пітсбург (США).

“Один молодий світ” – це світовий саміт лідерів,  який є місцем зустрічі для делегатів, платформою для консолідації їх поглядів, бачення та ідей, що створюють реальні резолюцій для глобальних змін і втілюють їх у дію. Саміт є щорічною подією, яку відвідують не лише молоді лідери громадських організацій, науковці, активісти, а також почесні гості, такі як: Архієпископ Десмонд Туту, сер Боб Гелдоф (музикант і активіст), Мухаммад Юнус (лауреат Нобелівської премії миру), Пол Полман (генеральний директор Unilever), Ваель Гонім (єгипетський активіст), Його Королівська Високість принц Хокон і принцеса Метте-Маріт (Норвегія),  Фатіма Бхутто (письменник і активіст), Жан-Поль Агон (голова і генеральний директор L’Oréal), і Кофі Аннан (Колишній Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй), Біл Клінтон (екс-президент США), Джиммі Вейлс (засновник Вікіпедія), Джек Дорсі (засновник Twitter) та багато інших.

У 2012 році Саміт відвідало 1300 учасників із 182 країн світу, теми пленарних засідань охопили: Лідерство, Освіту, Навколишнє середовище, Глобальне здоров’я, Міжрелігійний діалог, Гендерна рівність, Глобальний бізнес та інші. Саміт піднімає глобальні питання сталого розвитку, а також дає можливість молодим лідерам бути натхненним досвідом відомих постатей, які принесли позитивні зміни у розвиток своїх країн та світ.
Виступ Біла Клінтона на церемонії відкриття Саміту мав величезний аншлаг серед молодих делегатів. На власні очі та вуха стало зрозумілим чому «Україна не Америка»: QI в управлінні країною має значення, чого звичайно ж хочеться щиро побажати українським політикам  і багатостраждальному українському народу.

Екс-президент США визначив три основних виклики, які стоять перед покоління молодих глобальних лідерів: 1) глобальна нерівність 2) нестабільність 3) відсутність сталого розвитку у Західній економічній моделі. «Неспроможність розв’язати ці проблеми нашим поколінням «забирає» майбутнє у молодих людей», – зазначив Біл Клінтон. Екс-президент продемонстрував свою глибоку обізнаність локальними проблемами країн світу (Руанда, Гаїті, Ірак та ін..),  а також представив роль Clinton Global Initiative у цих країнах, яка «не дозволяє йому особисто залишатись без роботи».

Серед заключних фаворитів Саміту був екс-генеральний секретар ООН Кофі Аннан. Він розпочав свій виступ такими словами: «Ми вступили в третє тисячоліття через ворота вогню. Якщо сьогодні, після жахів 11 вересня, ми бачимо краще, і ми побачимо далі, ми маємо розуміємо, що людство є неподільним“.  За свою кар’єру Кофі Аннан довів свою компетентність у ведення переговорів із диктаторами, і на питання щодо ситуації на Середньому Сході він дав чітку відповідь: “Я переконаний, що немає військового рішення, і будь-яка мілітаризація посилює проблему. Ми повинні будувати мир не з друзями, (але) із своїми ворогами …. Тому  ми повинні потиснути руку з дияволом, аби врятувати життя людей і досягнути миру“.

Говорячи про свою роль міжнародного посланця ООН в Сирії, Кофі Аннан згадав про своє повідомлення залишене керівникам країни: «У цьому регіоні дме сильний трансформаційний вітер, якому вони не зможуть довго протистояти, і тому вони повинні прийняти зміни і прийняти реформи. Я нагадав їм про африканська прислів’я (приказку суахілі), в якому говориться – ви не можете зігнути вітер, а тому зігніть вітрила. Я закликав їх до реформ і допомоги своєму народу жити краще».

Кофі Аннан надихнув молодих лідерів на зміни і на активні дії у своїх країнах, а у завершення промови поділився власним досвідом: “Я виріс із почуттям, що зміни можливі, навіть докорінні, фундаментальні, радикальні зміни можливі… Не приймайте, коли люди кажуть, що це те, як вони це роблять. Запитайте, чому вони роблять це так”.
Мета глобального саміту молоді об’єднати континенти, тому не дарма кожного року Саміт проходить у віддалених куточках світу. Проведення саміту у США подарувало  учасникам багато вражень та відкрило нові горизонти.

Штибель Уляна

аспірант кафедри банківського і страхового бізнесу ЛНУ ім.Івана Франка

Останні новини по темі
В Кіровограді Гаррі Мура увічнять концертом
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua В Кіровограді Гаррі Мура увічнять концертом
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Експерти оцінять ефективність екологічних програм на Кіровоградщині
Експерти оцінять ефективність екологічних програм на Кіровоградщині
Читайте також

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024

На Кіровоградщині 17 травня знищили ворожий безпілотник.

10:17, 18 Травня, 2024

Сьогодні, 18 травня, на Кіровоградщині відключати світло побутовим споживачам не плануюють. Для підприємств діятимуть графіки із 19:00....

09:32, 18 Травня, 2024