Кіровоградці зможуть мандрувати з діючими закордонними паспортами

17:00, 01 Грудня, 2012

Українцям буде дозволений в’їзд до Євросоюзу за діючими закордонними паспортами, без наявності у них біометричних паспортів, і після 1 червня 2013 року. Про це повідомив “Українській правді” посол, представник України при Європейському Союзі Костянтин Єлісєєв, коментуючи заяву депутата від Партії регіонів Василя Грицака щодо майбутньої заборони. Цей же депутат від регіонів назвав ймовірну вартість таких паспортів «350 гривень коштуватиме закордонний паспорт, 65 гривень – орієнтована ціна внутрішнього паспорту», – запевняє автор закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр і документи, що підтверджують громадянство України, засвідчують особу або її спеціальний статус».

«Власник може не знати, які відомості про нього містяться в документі»

Європейський Союз хотів лише додати до паспортів кілька основних біометричних параметрів у цифровому вигляді, переконаний координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман. Українські законодавці ж занадто широко витлумачили цю вимогу і дали старт процесу тотальної біометризації, коли до усіх внутрішніх документів може бути доданий електронний чип з необмеженою кількістю інформації про його власника, причому цей власник може навіть не знати, які відомості про нього містяться у документі, каже правозахисник. Окрім того, Дмитро Гройсман стурбований тим, що біометричні паспорти виготовлятиме приватна структура ЄДАПС, яка не може гарантувати невтручання й збереження таємниці єдиної демографічної бази.

Паспорт протягом трьох хвилин?

За словами автора закону Василя Грицака, у порядку отримання паспортів майже нічого не зміниться: «До основних біометричних даних людини, згідно з вимогами ІCАО і Євросоюзу належить: оцифороване зображення обличчя, відцифровані підпис, відбитки пальців, прізвище, ім’я, число, місяць, рік народження. Нічого не міняється, крім того, що додається здача відбитків пальців. Це робиться протягом 3 хвилин. Пальці намочуєш у спеціальному розчині, відкатав-відкатав, помив руки і все».

Паспорт за релігійними переконаннями

Нові паспорти громадян України виготовлятимуться у формі пластикової картки із безконтактним електронним носієм інформації. Паспорти для виїзду за кордон й надалі виготовлятимуть у формі книжечки, одна зі сторінок якої так само міститиме електронний носій інформації. Але від біометричного паспорта можна відмовитися, якщо мати його не дозволяють релігійні переконання громадянина.

Нагадаємо, 29 листопада президент України Віктор Янукович підписав закон № 5492-VI “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”, яким в Україні впроваджуються біометричні паспорти.

За матеріалами «Радіо Свобода», «Українська правда»

Останні новини по темі
У Кіровограді тестували на СНІД просто на вулиці(ФОТО, ВІДЕО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info У Кіровограді тестували на СНІД просто на вулиці(ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Де кіровоградцям оригінально відсвяткувати Новий рік?
Де кіровоградцям оригінально відсвяткувати Новий рік?
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 19 травня, вшанували пам’ять жертв політичних репресій.

16:28, 19 Травня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 20 по 26 травня....

16:15, 19 Травня, 2024

На Кіровоградщині міський палац культури Світловодської міськради 13 травня уклав угоду з ФОПом Сергієм Ігнатенком на облаштування алеї пам’яті загиблих військових вартістю 279,...

13:46, 19 Травня, 2024