Суспільство

Сурогатна мати з Кіровоградщини опинилась у центрі міжнародного скандалу

. 5749

Мешканка Кіровоградщини погодилася стати сурогатною матірю для подружжя швейцарців Олени і Теодора Зайтців. А далі не обійшлось без скандалу.

По обіді 4 листопада у лікарні міста Світловодськ жінка народила хлопчика. Як сурогатна мати виносила його для подружжя із Цюріха. Але минулого місяця ті припинили виходити на зв'язок, стверджує Марина.

— Вже не знаю, може, він і мій, мою яйцеклітину запліднили. Він похожий на мене, — говорить Марина.

Марина Стеценко із села Подорожне Світловодського району Кіровоградської області сама виховує доньок 4-річну Марічку і 7-річну Софію. За 8 тисяч євро погодилася виносити дитину для швейцарців.

Марина родом із приміського села Подорожне. Викладала українську мову й літературу в школі. З чоловіком розлучилася 2009-го. Сама виховує 7-річну Софію і 4-річну Марічку. Позаторік вирішила заробити на сурогатному материнстві.

— Пішла на це, щоб дітям було легше. Бо їм нікому помогти. Є тільки я, доньки і Господь Бог, — продовжує. — Вивчила всі питання, спілкувалася з лікарями.

14 лютого у столичній клініці репродуктивної медицини "Біотeкскoм" Марині пересадили запліднену яйцеклітину від швейцарців.

— Перед цим дали бланк, що я згодна стати сурогатною матір'ю, не можна пити і курити. Все підписала. Мені вручили 4 тисячі євро авансу. Ще 4 — як народжу і віддам дитину. Я переїхала у Світловодськ, щоб у селі менше хто бачив.

На третьому місяці вагітності почала вимагати договір, що підтверджував би: я — сурогатна мама. Швейцарці стали погрожувати. Сказали, щоб народжувала в Києві. Що у них зв'язки, мене посадять на 15 років за торгівлю дітьми, — продовжує Марина.

Показує СМС-повідомлення від Олени Зайтц: "Мы не пожалеем никаких денег, чтобы ты села". 14 жовтня швейцарка надіслала Марині останнє: "Ты не приехала в Киев на прошлой неделе, как договаривались. Мы с мужем не приедем в Украину. Пожалуйста, решай все сама с клиникой. Мы летим в Бостон. Поэтому я тебя прошу, верни мои деньги. Ты должна мне 2300".

— Боже, що мені робить з цим хлопчиком? Уже їде криша. В мене своїх двоє дітей, третього не потягну. Зараз готую себе психологічно, що просто візьму його поняньчити. Якщо за три дні Зайтці не являться, дитину запишуть на мене. Не хочу цього, бо потім нічого не доведу. Не збираюся ніде його реєструвати, оформляти допомогу. Залишати в пологовому теж не хочу, бо хлопчика заберуть в інтернат.

Марина Стеценко планує скаржитися до суду на біологічних батьків і клініку.

— Вони мають віддати мені гроші. Спочатку обіцяли 8 тисяч євро, потім — 14 тисяч доларів. Перед родами хотіли обдурити до кінця. Дзвонить адвокат клініки, каже: "В роддом приедет парень, заберет ребенка". Якийсь брєд сумасшедшого.

Таку історію запропонувала читачам Gazeta.ua.

А от телеканалу СТБ вдалось поспілкуватись і з представниками клініки, і з біологічними батьками, версія у яких зовсім інша.

Марина пішла на сурогатне материнство, аби придбати квартиру у Світловодську, коли зрозуміла, що на 8 тисяч євро житла не купиш, почала вимагати у біологічних батьків ще 45 тисяч євро, а інакше обіцяла звернутись до консульства Швейцарії і суду, адже у Швейцарії сурогатне материнство заборонено.

Олена і Теодор, які вже знали, що майбутнього сина назвуть Юліусом приїхали в Україну, аби забрати сина, але Марина з дитиною зникла.

Після цього вона перестала виходити на зв'язок із журналістами.
Крапку над і поставив представник клініки, який розповів, що родині біологічних батьків таки вдалось сторгуватись із сурогатною мамою. Нині ж малюк з ними і чекає офіційного усиновлення.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама