На Кіровоградщині охоронятимуть новорічні ялинки

17:59, 03 Грудня, 2012

Браконьєрська рука може завдати чималої шкоди хвойним насадженням у передноворічний період. Аби попередити незаконні вирубування хвойних молодняків у передноворічний період 2013 року, 30 листопада у Кіровоградському обласному управлінні відбулась спільна нарада за участю представників обласного управління, УМВС України в області та Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області.

Як і торік, новорічні ялинки реалізовуватимуться з використанням електронного обліку деревини. На кожне святкове деревце будуть прикріплюватися спеціальні бирки (чіпи), зняти які без пошкодження неможливо. Чіп містить спеціальний штрих-код, який зафіксовано єдиному державному реєстрі.

Завдяки штрих-коду можна отримати всю інформацію про походження дерева: місце, де його вирощено, назву лісгоспу та лісництва, яке його відпустило. Такий метод дозволяє захистити хвойні насадження у передноворічний період від незаконного вирубування, адже завдяки цьому будь-який працівник міліції або інших правоохоронних органів зможе легко перевірити законність придбання хвойних красунь з лісових плантацій. А будь-яка людина в режимі он-лайн зможе, увівши номер чіпу, перевірити всі «атрибути» легально придбаного новорічного дерева.

При обласному управлінні лісового та мисливського господарства діє оперативний штаб, який координує мобільні групи, що створені на всіх лісогосподарських підприємствах з працівників державної лісової охорони та представників органів МВС за участю природоохоронних органів. Вони будуть здійснювати цілодобові рейди у хвойних лісових масивах. Також будуть створені тимчасові пости на дорогах, приміських залізничних станціях, в населених пунктах для перевірки документів на право перевезення та продажу ялинок.

А на тих осіб, які все ж таки вирішать добути новорічну красуню незаконним шляхом – зрубавши самовільно – чекають адміністративні штрафи у розмірі 85-170 гривень. Враховуватиметься і розмір нанесеної шкоди, який залежатиме від діаметра зрубаного деревця.

Крім цього, на базі Кіровоградського ОУЛМГ у передноворічний період постійно діє телефон «гарячої лінії» (0522) 22-06-03, за яким можна повідомити про випадок незаконної рубки хвойних дерев, а також дізнатися деталі щодо придбання новорічних ялинок.

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ

Фото звідси

Останні новини по темі
На Кіровоградщині грибами отруїлися шестеро людей
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua На Кіровоградщині грибами отруїлися шестеро людей
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua ДАІ просить кіровградських водіїв бути обережними
ДАІ просить кіровградських водіїв бути обережними
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 19 травня, вшанували пам’ять жертв політичних репресій.

16:28, 19 Травня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 20 по 26 травня....

16:15, 19 Травня, 2024

На Кіровоградщині міський палац культури Світловодської міськради 13 травня уклав угоду з ФОПом Сергієм Ігнатенком на облаштування алеї пам’яті загиблих військових вартістю 279,...

13:46, 19 Травня, 2024