На Кіровоградщині грибами отруїлися шестеро людей
За два дні 6 людей госпіталізовано до лікарень Кіровоградської області з отруєнням грибами.
30 листопада до реанімації дитячої обласної лікарні потрапила 16-річна дівчина з с.Квітка Новоукраїнського району. Хвора отруїлася грибами, назбираними у лісосмузі поблизу села.
Цього ж дня до Маловисківської центральної районної лікарні госпіталізовано двох жительок с.Леніно-Ульяновка 1941 та 1971 р.н. Жінки збирали гриби у лісі, а потім приготували. Як результат – зазнали отруєння грибами, на фоні якого виникла вегетосенсорна невропатія (оніміння рук та ніг).
Подібні симптоми після вживання грибів відчув і 56-річний житель с.Антонівка Компаніївського району, чоловік звернувся до центральної районної лікарні, де наразі проходить курс лікування. Також до Компаніївської ЦРЛ звернулася 74-річна місцева жителька, яка назбирала в лісі грибів, схожих на лисички. Пенсіонерка приготувала собі обід, а через дві години відчула нудоту та біль по всьому тілу. З діагнозом полінейропатія на фоні отруєння грибами хвора перебуває у лікарні.
Продовжує список отруєнь грибами 71-річний житель с.Лозуватка Маловисківського району. Після споживання дикорослих грибів пенсіонеру стало зле, у центральній районній лікарні йому встановили діагноз – вегетосенсорна невропатія на фоні отруєння грибами.
МНС закликає громадян не вживати в їжу дикорослих грибів, адже жертвами отруєнь стають любителі сироїжок і печериць, що мають небезпечних «двійників». Неабияку небезпеку приховують молоді гриби, в яких ще до кінця не виявилися їхні ознаки: колір, товщина ніжки, наявність «спіднички» на ній, структура шапки тощо.
Ще одна поширена помилка грибників – збирання лісових дарунків обабіч трас і в забруднених місцевостях. Навіть їстівні гриби, що там ростуть, завдяки своїй феноменальній здатності вбирати всі довколишні речовини, стають отруйними.
Від дикорослих грибів краще взагалі відмовитися, замінивши їх на вирощені в теплицях печериці та гливи.
ТУ МНС у Кіровоградській області