Майдан очима журналістів “Гречки”. Хроніка подій (ФОТО)

16:26, 21 Листопада, 2014

Рівно рік минув від початку Революції гідності.


Цього разу, на думку аналітиків, причиною масових невдоволень став високий рівень корупції, узурпація влади групою людей, об’єднаних за партійним принципом. Каталізатором масових невдоволень стала відмова партії влади виконувати власні ж обіцянки, пов’зані з євроінтеграцією країни.

21-го листопада у Києві на Майдан Незалежності вийшли журналісти, громадські діячі, активісти…

У Кіровограді Майдан спочатку підтримали студенти, журналісти та ті ж громадські активісти. Попри судові заборони проводити акції на головній площі обласного центру, арешти активістів, обшуки, залякування, цькування тітушками, громада Кіровограда не припиняла протести. Пережив Кіровоград і тиждень проведення в обласному центрі антимайдану з усіма атрибутами – звезеними тітушками, спецпризначенцями, переслідуваннями майданівців.

Високу активність пороявили наші земляки і в столиці. Також є кіровоградці серед поранених та загиблих… Зокрема, Герой Небесної сотні Віктор Чміленко, який загинув 20 лютого на вул. Інститутській. Прощання з Героєм України 22 лютого зібрало тисячі кіровоградців. Після цього було заблоковано роботу Кіровоградської ОДА.
В ніч з 21 на 22 лютого у Кіровограді впав пам’ятник комуністичному вождю Леніну, 23 – го місто позбулося пам’ятника Кострікову (Кірову). Тоді ж з міста зникло керівництво області.

На початку березня, реагуючи на окупацію Криму та агресію Росії, євромайданівці першими записалися добровольцями, організували волонтерські групи по допомозі армії.

На жаль, при владі в області залишилися практично ті самі особи, які організовували анитимайдан у Кіровограді 24-29 січня.

Пропонуємо вашій увазі фоторепортаж про події минулого року. Погляд через об’єктив журналістів «Гречки»:

Фото Валерія Лебідя

Останні новини по темі
У Кіровограді розпочалось Віче
Головного податківця Гайворонщини судитимуть
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024