На Кіровоградщині презентували археологічні знахідки

14:30, 06 Грудня, 2012

Відділом охорони культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації 5 грудня в приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася прес-конференція за підсумками археологічних досліджень на Кіровоградщині в 2012 році. На захід було запрошено відомих вчених – археологів, які представляють академічні установи м. Києва, м. Одеси, Кіровоградської області та досліджували протягом останнього періоду ряд унікальних пам’яток археології області.

Варто зазначити, що цього року відбулися дослідження українсько-британської експедиції, вчені якої на території Новоархангельського району знайшли перший відомий храм в межах поселення трипільської культури, що вважається найбільшим поселенням людей Стародавньої Європи (6 тисяч років) . На території того ж району вже 15 років тривають дослідження міста часів Золотої Орди. На Новомиргородщині та Ульяновщині працювали науковці Інституту археології НАН України та Одеського національного університету ім. І.І. Мечнікова, що прийшли до цікавих наукових висновків, досліджуючи стоянки та поселення кам’яної доби. Зокрема, в Новомиргородському районі вчені копали найдавнішу пам’ятку культурної спадщини Кіровоградщини – стоянку неандертальців Андріївка-4, що датується часом 60-80 тис. років до н.е.

Давнє святилище було досліджене кіровоградськими вченими на території Добровеличківського району.

На засіданні круглого столу була можливість «з перших вуст» дізнатися про результати та перспективи досліджень цих пам’яток археології області.

Виступили з повідомленнями Беленко Микола Миколайович – пошукач відділу археології кам’яного віку Інституту археології Національної академії наук України, керівник загону археологічної експедиції  Національного університету „Києво-Могилянська академія”, доктор історичних наук, Відейко Михайло Юрійович – старший науковий співробітник Інституту археології Національної академії наук України, кандидат історичних наук, Кіосак Дмитро Володимирович – Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, кандидат історичних наук, Козир Ірина Анатоліївна– проректор Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка  та інші.

Відейко Михайло Юрійович передав Кіровоградському обласному краєзнавчому музею, у особі директора Агапєєвої Наталії Юріївни, безцінний дар для майбутньої експозиції – жертовник з поселення трипільської культури у с.Небелівка Новоархангельського району.

Останні новини по темі
У роботі клубу «Перевесло» візьме участь народний депутат Андрій Табалов
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua У роботі клубу «Перевесло» візьме участь народний депутат Андрій Табалов
Колесніченко хоче "садити" за пошану до ОУН-УПА
Колесніченко хоче “садити” за пошану до ОУН-УПА
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024