Суспільство

Українців занурюють у морок і тугу

. 3530

Відучора місцевим органам влади в Україні наказано припинити висвітлювати рекламу, державні будівлі, центральні вулиці.

"Окремо вимагаю від міністерства та органів місцевої влади припинити висвітлювати рекламу, державні будівлі, центральні вулиці. У той момент, коли вся країна перебуває в темряві, у нас в окремих регіонах світлові феєрверки, що є неприпустимим, - сказав у п'ятницю прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. - Я доручив Володимиру Демчишину (міністру палива та енергетики України - авт.) невідкладно вжити заходів для зменшення віялових відключень і забезпечення імпорту електроенергії на прозорих умовах без посередників».

Як вважає Арсеній Петрович, всі повинні бути в рівних умовах, у тому числі Донбас.

Кілька днів тому в Одеській та Миколаївській областях пройшли масові акції протесту проти відключення електроенергії. Його в південних регіонах України не застосовували з середини «лихих 90-х». Аби протести не поширилися на центральні регіони країни, у Кабінеті міністрів прийняли рішення надати право державній компанії «Укрінтеренерго» тимчасово закуповувати по імпорту електричну енергію в будь-яких сусідніх і суміжних країн.

Вчора ввечері в соціальних мережах йшов перехресний обмін фотографіями, що побічно відносяться до бізнесу Президента Петра Порошенка. Навряд чи обурення користувачів провокувалося людьми Арсенія Яценюка або екс-президента Віктора Януковича. Українців бісить демонстративне ігнорування урядової вимоги про обмеження «світлових феєрверків» кондитерськими фабриками ROSHEN.

ЗМІ президентської вотчини, Вінницької області, оприлюднили список підприємств, які не виконали вимоги ПАТ «Вінницяобленерго» з економії електроенергії. У переліку, як і передбачалося, виявилася фабрика ROSHEN. Вона, незважаючи на зауваження, вперто вмикає ілюмінацію.

«На сайті «Вінницяобленерго» вже з наступного тижня будуть оприлюднені графіки відключень споживачів міста, - повідав місцевим активістам гендиректор ПАТ «Вінницяобленерго» Андрій Поліщук. - Графіки, на вимогу громадськості, будуть уточнені і відключення передбачені два рази на день, а не чотири рази, як було донедавна. Крім того, в місцевих Інтернет-виданнях буде оприлюднений цей графік, а також список підприємств, які не врахували зауважень обленерго про економію електроенергії».

Щоб прислухатися до споживачів і оперативно реагувати на їхні запити, «Вінницяобленерго» виходить у соцмережі. На сторінці компанії у ВКонтакте та Facebook вивчатимуть громадську думку шляхом опитування та прийматимуть зауваження. Активістам анонсували ще одне нововведення: допомагати обленерго в роботі з проблемними підприємствами, що не реагують на звернення щодо економії. До таких недобросовісних городян застосовуватимуться «санкції».

"У нас сьогодні крайній дефіцит електроенергії. Дефіцит балансу становить близько 3000 Мвт по Україні. Для порівняння: Київ у вечірній максимум споживає 1200 Мвт. Тобто, дефіцит балансу електроенергії на сьогоднішній день - це два Києва", - стверджує президент Української енергетичної асамблеї, колишній міністр палива та енергетики Іван Плачков.

Олег БАЗАК

Поширюйте

Коментуйте


Реклама