Прокуратура слідкує за правами малолітніх правопорушників

13:00, 17 Грудня, 2012

Прокуратурою області вивчено стан додержання прав дітей, які впродовж 2012 року вступили у конфлікт із законом, повідомив сайт Прокуратури Кіровоградської області.

Аналітичні дослідження, що ґрунтувалися на результатах конкретних перевірок, здійснених в порядку нагляду за додержанням прав дітей, засвідчили неналежне виконання вимог законодавства у даній сфері.
Насамперед неналежне виконання вимог законодавства стосується профілактики дитячої та підліткової злочинності органами внутрішніх справ.

Незважаючи на те, що по кожній закінченій кримінальній справі слідчими міліції вносились подання щодо усунення причин і умов, які сприяли скоєнню злочину неповнолітніми, однак вказані документи за змістом були однотипними та формальними. Складені без врахування обставин скоєного злочину, особливостей осіб потерпілих, обвинувачених. Ще на стадії досудового слідства не у всіх випадках встановлювався стан здоров’я та загального розвитку неповнолітніх, умови їх життя, виховання, наявність дорослих підбурювачів та інших осіб, які втягнули дітей в злочинну діяльність. Тож, подання не містять конкретної інформації про причини скоєного злочину, заходів щодо недопущення в подальшому аналогічних проявів та профілактики злочинності серед неповнолітніх у цілому. На жаль, вказане впливає й на результати розгляду цих документів. Майже всі відповіді на подання (у поточному році їх розглянуто 226) теж носять переважно формальний характер. А до відповідальності не притягнуто жодної посадової особи.
Крім цього, прокурорськими перевірками виявлено порушення вимог законів в діяльності спеціальних установ щодо умов утримання неповнолітніх. З метою поновлення прав дітей, внесені документи прокурорського реагування, за результатами розгляду яких вжиті заходи до усунення порушень, винних посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
За результатами перевірок органами прокуратури області внесено 14 документів реагування. До дисциплінарної відповідальності уже притягнуто 15 посадових осіб, ще ряд актів реагування перебувають на розгляді.

Прес-служба прокуратури області

Фото завідси

Останні новини по темі
Хворі на гепатит С cпробують достукатися до кіровоградської влади
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Хворі на гепатит С cпробують достукатися до влади
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Кіровоградські футболісти зіграють у Черкасах
Кіровоградські футболісти зіграють у Черкасах
Читайте також

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024

На Кіровоградщині 17 травня знищили ворожий безпілотник.

10:17, 18 Травня, 2024

Сьогодні, 18 травня, на Кіровоградщині відключати світло побутовим споживачам не плануюють. Для підприємств діятимуть графіки із 19:00....

09:32, 18 Травня, 2024