День Святого Миколая. Де ховається диво?
Наше життя неможливе без деяких речей, які не можна ні з’їсти, ні приміряти. Наприклад, без молитви і віри.
У Кіровограді напередодні свята в греко-католицьку церкву привезли мощі Святого Миколая. З приводу цього з 14 по 16 грудня були проведені богослужіння під проводом о. д-р Володимира Ждана, канцлера Стрийської єпархії УГКЦ.
Чимало кіровоградців завітало до храму, люди мали змогу не тільки приложитись до святині а й сповідатись та придатись Таїнству Миропомазання.
Для більшості українців день Святого Миколая – це своєрідний ритуал вручення подарунків дітям за гарну поведінку.
Святого Миколая шанують у всьому світі, незалежно від віросповідання. Дехто його називає Руським Богом. Але справжня його батьківщина – це Мала Азія, де народився він у 257 році по Різдву Христовому.
Миколай Чудотворець – один із найяскравіших представників християнства, який присвятив своє життя милосерддю та допозі обездоленим.
Традиція дарувати дітям солодщі взяла свій початок із однієї історії. Святий Миколай врятував трьох сесетер, батько яких, обанкрутившись, хотів віддати їх до публічного дому. Миколай Чудотворець три ночі поспіль підкидав у будинок цієї сім’ї по торбинці золота. За ці гроші батько зміг видати своїх доньок заміж. Таким чином Св. Миколай врятував цих дівчат від порочного життя.
Багато чудес створено Святим Миколаєм, деякі відбувались вже після його блаженного возвишення на небо. Люди, які прохали в нього допоги молитвами, завжди були почутими та врятованими.
“гречка2 щиро вітає своїх читаців зі святом! Нехай Чудотворець дарує вашим родинам миру і злагоди!