Реорганізація МНС не вплине на кіровоградців
24 грудня Президент України Віктор Янукович підписав Указ № 726/2012 про реорганізацію Міністерства надзвичайних ситуацій та Державної інспекції техногенної безпеки України у Державну службу надзвичайних ситуацій, підпорядкувавши її Міністерству оборони.
Ця служба буде окремим органом виконавчої влади, підпорядковуватиметься Кабінету міністрів та її діяльність координуватиметься через Міністра оборони. Згідно з Указом Президента новопризначеним Міністром оборони є Павло Лебедєв, а Головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-лейтенант служби цивільного захисту Михайло Болотських.
Як вплине така реорганізація на простих кіровоградців ми поцікавилися у Миколи Леськіва, помічника начальника Територіального управління МНС.
«Все залишається як і було, система працюватиме як і раніше: люди телефонуватимуть на 101, а рятувальники як виїжджали так і виїжджатимуть на виклики» – пояснив він.
Позитивним моментом введення новоствореного відомства до складу Міністерства оборони, на думку Миколи Леськіва, є той факт, що у разі виникнення масштабних надзвичайних подій та ситуацій до їх ліквідації залучатимуться як рятувальники, так і військовослужбовці. Також суттєвою підтримкою у таких випадках стане залучення до аварійно-рятувальних робіт не лише пожежно-рятувальної, але й військової важкої інженерної техніки, гелікоптерів, які ефективні для ліквідації природних катастроф.
«Всі памятають лісову пожежу в Херсоні, або снігові замети під Львовом. В обох випадках не обійшлося без залучення техніки та особового складу міністерства оборони України. Але для цього потрібно було чимало часу для погодження між міністерствами», зазначив Микола Леськів.
Відтепер, завдання щодо забезпечення цивільного захисту населення та державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки виконуватиме єдина структура Державна служба України з надзвичайних ситуацій.
За матеріалами ТУ МНС у Кіровоградській області