У Кіровограді заборгували шахтарям

02:27, 29 Грудня, 2012

Єдине в Україні уранодобувне підприємство має заборгованості з заробітної плати. Про це 28 грудня на прес-конференції у Кіровограді повідомили представники профспілкових комітетів ДП «Схід ГЗК». 

Голови профспілкових комітетів трьох шахт, що працюють у  межах цього найбільшого в Європі комбінату (Смолінська, Новокостянтинівська та Інгульська шати) на чолі з Борисом Філіповим, головою профспілки ДП «Схід ГЗК» звернулися з проханням донести інформацію суспільству про кризову ситуацію, що склалася на підприємстві.

Неефективне фінансування з боку держави (а точніше, його відсутність) призвело до заборгованості зарплатні робітникам комбінату. Інвестиційна програма, що була затверджена ще у 2011 році, не покращила фінансове становище підприємства, а обіцяні державою 42 млн. так і не дійшли до бюджету «Схід ГЗК». До того ж, на сьогодні існує заборгованість з боку замовників на продукцію, що випускає підприємство. Борг сягає 81 млн. грн., що прирівнюється місячному прибутку комбінату. Після звернень керівництва ДП «Схід ГЗК» до народних депутатів, робітники комбінату отримали зарплатню лише за листопад місяць. Тим часом на комбінаті чимало робітників працюють сім’ями,  і в такому випадку ситуація ще здається ще критичнішою.

«Виплата заробітної плати за листопад – це ще не рішення проблеми»,  – стверджує Зовва Олександр, голова профспілкового комітету Новоконстянтинівської шахти.

За словами учасників прес-конференції, на сьогодні ДП «Схід ГЗК» виконує найбільший об’єм видобутку урану в Україні. За відсутності ефективного фінансування комбінат не працює на повну силу, технічне оснащення не оновлюється, а розбудова шахт навіть не починається. Звичайне відключення світла на підприємстві може призвести до катастрофи.  Представники комбінату переконані, що фінансова підтримка «Схід ГЗК» – це допомога не одному підприємству, а всій атомній енергетиці України і звичайним жителям держави. Адже саме галузь атомної енергетики генерує найдешевшу електроенергію.

Керівництво підприємства сподівається, що їх почують і ситуація на виробництві покращиться.

Світлада Дубина

Останні новини по темі
Костянтин Меладзе убив українку. Що йому за це буде?
л
Ювілей Віктора Петракова відзначили виставкою
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024