Ювілей Віктора Петракова відзначили виставкою

01:59, 29 Грудня, 2012

17 грудня громадський діяч, краєзнавець, перший заступник голови Кіровоградського земляцтва «Єлисаветград» в Москві, радник Міністра культури Російської Федерації, лауреат Кіровоградської обласної краєзнавчої премії ім. В. Ястрєбова Віктор Петраков відзначив своє 65-річчя.

До ювілею Віктора Васильовича Петракова в Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію, в якій представлено експонати  передані ювіляром до фондового зібрання музею та підбірка фотоматеріалів.

За сприяння В. В. Петракова в 2007 році було здійснено оформлення та перевезення колекції творів видатного земляка, народного художника СРСР Петра Оссовського через державний кордон Росії для створення відділу обласного художнього музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна».

Віктор Петраков є автором чисельних статей, публікацій та монографій про єлисаветградщину-кіровоградщину, випустив серію листівок про відомих особистостей краю, серед них і Олександр Осмьоркін, Петро Оссовський, Микола Раєвський, Арсеній Тарковський, Олександр Ільїн, Лев Мацієвич та багато ін.

В свої, нетривалі за часом, приїзди на Кіровоградщину Віктор Васильович встигає всюди. То він на презентаціях, творчих зустрічах, вітальнях та урочистостях в бібліотеках, музеях, навчальних закладах та ін., то вже дає інтерв’ю на радіо, телебаченні, в пресу, то вже спілкується з представниками влади, краєзнавцями, митцями… Не випадково, відомий скульптор-медальєр, член Національної спілки художників України В’ячеслав Васильович Попов до 55-річного ювілею Віктора Петракова створив чудову пам’ятну медаль «Всегда в движении», що влучно відображає життєву енергію нашого шанованого ювіляра.

IMG 2674

Тетяна Ткаченко

Останні новини по темі
У Кіровограді заборгували шахтарям
IMG 0819
У Кіровограді сесія внесла зміни до бюджету
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024