Суспільство

У Кіровограді відкрили нове сміттєзвалище?(ФОТО)

. 7246

«Гречка» продовжує розповідати кіровоградцям про… сміття, в якому потопає наше місто. Помийниці, створені силами самих кіровоградців, можна відшукати в усіх районах Кіровограда та на його околицях.

www.gre4ka.info

Кілька місяців тому до редакції «Гречки» звернулась місцева мешканка. Вона розповіла, що неподалік «бобринецького кільця» функціонує незаконне сміттєзвалище. Сюди кіровоградці щодня вантажівками вивозять усілякий непотріб.

«Гречка» відвідала зазначене сміттєзвалище. Смітник площею в сотні квадратних метрів розташувався на території садового товариства. Серед іншого, на стихійному звалищі «Гречка» помітила широкий спектр твердих побутових відходів: іграшки, уламки побутової техніки, автомобільні рештки, різноманітний мотлох, а переважна кількість всього непотребу – будівельне сміття.

Земля, на якій кіровоградці влаштували величезний смітник, відноситься до земель Кіровоградського району. Саме звалище розмістилося на території садово-дачних товариств «Надія» та «Беркут».

Голова Кіровоградської РДА Алла Поліщук переконує, що сміттєзвалище на дачних ділянках влаштували самі дачники: «Сміттєзвалище "започаткували" кіровоградці - власники садових ділянок, а далі все просто: як завжди...недолуге правління СТ та маса бажаючих, готових перетворити на смітник все довкола себе "и искать местное самоуправление и РДА", щоб після них прибрали», - коментує Алла Поіщук природу утворення сміттєзвалища на території дачних кооперативів.

«Гречці» вдалося поспілкуватися з головою правління садового товариства УТОС «Надія» Юрієм Овсіпяном. Голова правління стверджує, що сміття яким засипали земельні ділянки садового товариства «Надія», привозне. А також відкидає звинувачення на адресу дачників в утворенні сміттєзвалища. «Вантажівками з міста возять сюди сміття. Не на міське звалище, а сюди. Правління без коштів та засобів не в стані огородити чи найняти охорону території», - говорить Овсіпян.
Окрім того, чоловік пояснює, що земля у більшості випадків вже не належить садовому товариству.

«Там земля приватизована, є конкретні власники земельних ділянок. Голова правління не має до них жодного стосунку», - стверджує керівник правління.

Вихід у ситуації чоловік бачить в активізації роботи районної влади та правоохоронних органів і, власне, безпосередніх власників землі.

«Кожен землевласник має звернутися до міліції, прокуратури. Хай міліція влаштовує засади, шукає зловмисників»…

За словами Овсіпяна, половина власників земельних ділянок вже не являються членами садового кооперативу, того не розуміє яким чином правління може впливати на ситуацію. Окрім того, ні за оренду землі ні за охорону, а тим паче за вивезення сміття, керівництву кооперативу грошей ніби то не платять.
Причину ж появи подібних сміттєзвалищ Юрій Овсіпян бачить в економічній ситуації в місті та занепаді таких товариств як «Надія».

«Ті кооперативи, що знаходяться в межі міста і куди люди можуть дістатися пішки чи приїхати громадським транспортом – процвітають. Такі ж як «Надія», вимирають. Раніше підприємства забезпечували транспорт, що підвозив людей, зараз місто не в стані його забезпечити».

Фактично, порожнечу заповнює сміття. І товариства «Надія» та «Беркут» - не виняток. В кооперативі стверджують, що таких як вони товариств у нашому місті з десяток. А незаконних сміттєзвалищ - ще більше.

Тим часом Алла Поліщук запевняє, що санкціі до вищевказаних садових товариств вже застосовувались неодноразово, на черзі нові. На думку чиновниці, прибрати зобов’язані самі ж члени товариств. Проте прилеглі до траси ділянки сміттєзвалища, за словами голови Кіровоградської РДА, вже цього тижня приберуть дорожні служби району.

«Гречка» звернулась з офіційними запитами до екологічної інспекції області та правоохоронців, щоб з’ясувати реальну картину того, що відбувається зі сміттям в нашому місті. Наразі чекаємо на відповідь.

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

В наступних публікаціях ми розповімо про інші незаконні сміттєзвалища, які «прикрашають» наше місто.

Валерій Лебідь
Фото автора

Поширюйте

Коментуйте


Реклама