У Світловодську планують перейменувати вулиці, поставити пам’ятник і створити українську церкву
5 січня, на зборах Світловодської міської організації “Просвіта” ім. Т. Шевченка(Кіровоградщина) було затверджено план діяльності та визначено напрямки роботи на 2013 рік. Серед них – просвітницька діяльність серед громадськості міста та організація заходів по відзначенню видатних українців та історичних дат, повідомляє наш кореспондент.
Зокрема, планується розпочати процес перейменування вулиць міста. Наприклад, у Світловодську є вулиці радянських діячів, організаторів Голодомору 1932-33 років – Постишева і Чубаря. Саме ці вулиці пропонують перейменувати найпершими.
Також, у 2013 році просвітяни запланували провести наукову конференцію, присвячену затопленим Кременчуцьким водосховищем територіям. І почати конкурс проектів і збір коштів на пам’ятник затопленим селам. Поставити його планують на бульварі перед школою № 5 міста Світловодська(на цьому місці стояв бюст Леніна, який таємниче зник на початку 90-х років).
Серед пропозицій – почати процес побудови у Світловодську української церкви. Правда якої саме конфесії, просвітяни ще не визначилися.
Всього програма Світловодської “Просвіти” на 2013 рік складається з 46 пунктів.