У Кіровограді викладачі наживаються на студентах-мільйонерах?

11:44, 10 Січня, 2013

Зима. У всіх людей ця пора року асоціюється зі снігом, Новорічними світами, та очікуванням чогось нового і приємного. Проте є категорія людей, яким початок зими приносить не лише позитивні емоції, але й певний клопіт і стрес — це студенти.

Зимова сесія. Ця «гаряча» пора перший життєвих випробувань зазвичай супроводжується нервовою біганиною за конспектами лекцій, дочитуючи, згадуючи та намагаючись зробити все вчасно. Цьогорічна сесія не мала ні чим відрізнятись, якби не одне «але».

 У звичний перебіг подій втрутилась велика політика. Ви можете спитати, яким чином поєднані вибори до Верховної Ради України і будні рядового студента. Проте зв’язок досить тісний.

 В студентські роки мені, як і будь кому в наш нелегкий час, доводилось мати справу із такими явищами як хабарі за залік чи за екзамен. Не буду зупинятися на питанні моральності цього явища, адже для його викорінення потрібні роки. Проте, цьогоріч питання хабарництва у ВНЗ постало особливо гостро, і торкнулося навіть тих студентів, які не мають проблем із навчанням. А причиною всьому — бажання викладачів додатково наживитися.

Під час виборчої кампанії більшість політичних сил охоче співпрацювали долучали до своєї роботи саме молодь (роздача листівок, участь в акціях і мітингах). При цьому слід відмітити, що більшість студентів співпрацювали із політичними силами, виходячи із власних політичних переконань. Відповідно зиск від такої співпраці був для обох сторін. Партії отримали дієвих активістів, а молодь — компенсацію затраченого часу та можливість самореалізації. Вибори пройшли, кожен отримав те що хотів. Але тут починається найцікавіше…

Викладачі ВНЗ починають масово вимагати хабарі, ставлячи подекуди ультимативні вимоги: або плати або відрахуємо, позбавляючи студента можливості здати сесію самостійно.

Поспілкувавшись зі студентством закладу, я відмітив один принциповий факт — поміж викладачів ходять чутки про «студентів-міліонерів», тобто таких, що за час передвиборчої кампанії заробили серйозні гроші, яких подекуди вистачить навіть на придбання автомобілю чи невеликої квартири. Не зважаючи не те, що студентство є спільнотою, що легко пристосовується до різних умов, але факт вимагання грошей навіть за пропуск одного заняття, викликає неабияке обурення.

Якщо раніше цим в основному грішили викладачі технічного вузу (вже пробачте, проте цей факт загальновідомий, не вказую на когось конкретно), то цього року, на мою думку флагманами стали вже деякі викладачі педагогічного інституту.

Європейська система освіти, до якої ми активно прагнемо, закликає виші із розумінням ставиться до студентів, які поєднують навчання із роботою. Проте вимагання грошей викладачами Кіровоградських ВНЗ, яке часто має місце, стало поперек горла навіть студентам, які хочуть і здатні навчатись самостійно, деякі викладачі не дають їм такої можливості.

Максим Гармаш

Останні новини по темі
Завдання по розвитку туристичної Кіровоградщини не виконано
У Знам’янці боролись з наркоманами
Читайте також

Спортсмени з Кіровоградщини взяли участь у Спартакіаді “Повір у себе” та вибороли призові місця з греко-римської та вільної боротьби серед дітей з порушенням слуху....

14:01, 20 Червня, 2024

На Кіровоградщині судитимуть директора одного з підприємств за фактом заволодіння бюджетними грошима....

13:05, 20 Червня, 2024

Кропивницька лікарка створила комікс, у якому в колаборації із лікарями з різних куточків України, із яскравими ілюстраціями розвінчують  міфи та доносять факти і лайфхаки ...

13:00, 20 Червня, 2024