Олександрійські льотчики загинули, рятуючи життя цивільним
Попередньою причиною катастрофи вертольота Мі-8 Внутрішніх військ МВС України в Олександрії слідство називає різке погіршення метеоумов.
прое це повідомила газета “Сегодня”. Нагадаємо, на аеродромі в Олександрії Кіровоградської області 25 грудня минулого року сталося найбільше за історію незалежної України вертолітна катастрофа: на землю впав Мі-8 з п’ятьма людьми на борту, всі чоловіки загинули на місці аварії. «Ще не завершені всі технічні експертизи вузлів і агрегатів, але вже зараз можна говорити, що за кілька хвилин до трагедії в районі аеродрому різко змінилася погода, що могло позначитися на діях екіпажу, – зазначив він. – Розшифровка бортових самописців і мовних реєстраторів підтвердила, що технічні характеристики вертольота були в нормі.
Саме з різким погіршенням метеоумов повя’зують дії екіпажу і в комісії. «На вертольоті, який не повинен був в той день підніматися в повітря, проводилися регламентні роботи двигунів, що пройшли ремонт, – повідомив один з членів комісії. – У лічені хвилини після їх запуску погода зіпсувалася: видимість впала в десять разів, з 2000 до 200 метрів, виникли сильні пориви вітру. Знаходячись на землі Мі-8, який зарулює на стоянку, почало небезпечно розгойдувати і зрушувати. Це створювало загрозу як порожній, без вантажу,машині, яку вітром могло перекинути, і вона, відповідно, зачепила б лопастями розташовані поряд будівлі, так і людям з обслуговуючого персоналу. Найсерйозніша загроза для вертольота – близькість до землі. Цілком імовірно, командир екіпажу, досвідчений льотчик В’ячеслав Павлюк, щоб відвести цю загрозу і вирівняти машину, прийняв рішення відірвати її від землі, перемістивши в безпечне місце. При відриві склалося велика снігова хмара.
Опитані свідки показали: спочатку вертоліт рухався в бік антенного поля, після чого відвернув до дніпропетровської траси. Помітивши якісь вогні, льотчики прийняли їх за злітно-посадочні. Але переконавшись, що це вогні рухомих автомобілів, а недалеко розташована заправна станція, відвернули ще з більшим, критичним креном, відводячи машину подалі і намагаючись тим самим уникнути зіткнення. На жаль, часу було дуже мало. «Такий грамотний льотчик, як Павлюк, не міг не розуміти, що ризикує, зі смертельного піке, не передбаченого жодними настановами та інструкціями, вийти вже не вдасться, але продовжував все робити усвідомлено, прагнучи крізь туман і густу пелену відвести Мі-8 від заправки і траси, – каже член комісії. – Останніми словами, зафіксовані мовним реєстратором, були: «Я не зрозумію, що з ним відбувається …» З ним – тобто з вертольотом ». За даними експертиз, усі три пілоти і два технічних фахівця були тверезі – алкоголь в їх крові не виявлено. До закінчення розслідування всі польоти Мі-8 у військах припинені.