Щоб отримати дипломи, студенти кіровоградського коледжу вступлять до іншого закладу й знову здадуть екзамени (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1642

У самий розпал вступної кампанії випускники 2015-го року спеціальностей «Фінанси та кредит» і «Програмна інженерія» Кіровоградського кібернетико-технічного коледжу дізналися, що їхній навчальний заклад не видасть їм дипломи бакалаврів, оскільки термін дії відповідних ліцензій коледжу закінчився ще рік тому. Рятуючи ситуацію, Міністерство освіти і науки України дозволило Кіровоградському національному технічному університету взяти на себе процедуру видачі дипломів випускникам ККТК спеціальності «Фінанси і кредит».

Як повідомив ректор КНТУ, професор Михайло Черновол на зустрічі зі студентами коледжу, 31-го липня технічний університет нарешті отримав від Міністерства освіти і науки листа, яким надається дозвіл на переведення студентів спеціальності «Фінанси і кредит» (на жаль, про спеціальність «Програмна інженерія» мова у листі не йдеться) на навчання до університету для здачі державних екзаменів, проведення підсумкової атестації та видачі дипломів освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр».

Прийняттю цього рішення передували звернення батьків студентів до МОН, перемовини керівництва області, кіровоградських народних депутатів та ректорату КНТУ із заступниками міністра освіти і науки України тощо. Зрештою, домовились, що виняткова ситуація потребує виняткового вирішення. Випускники коледжу цього року спеціальності «Фінанси і кредит» пишуть заяви про переведення на навчання з ККТК та зарахування до КНТУ за контрактною формою. Проте фактично навчання складатиметься лише з державної атестації: консультацій та екзаменів за чотирма базовими предметами.  В умовах обмеженого часу технічний університет вирішив формальні питання, пов’язані із підготовкою контрактів на прийом екзаменів, відкликанням викладачів із відпусток та безпосередньою підготовкою до державних іспитів.

Вже до 6-го серпня результати екзаменів мусять бути внесеними до Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Потім за декілька днів університет отримає з ЄДЕБО номери дипломів цих студентів. Далі типографія надрукує дипломи, і ті бакалаври-фінансисти, хто планує продовжувати навчання, отримають можливість вступити до магістратури або на 5-й курс, здобувати освітньо-кваліфікаційні рівні магістра чи спеціаліста, відповідно. У вигляді винятку та за погодженням з МОН, КНТУ продовжив до 11-го серпня прийом документів на денну форму навчання для майбутніх магістрів та спеціалістів.

Нагадаємо, випускники-бакалаври Кібернетико-технічного коледжу і досі чекають дипломи. Скаргу на керівництво навчального закладу студенти писали до Електронної скарги України. У міському управлінні освіти Кіровоградської міської ради "Гречку" запевняли, що труднощі із видачею дипломів виникли через технічні причини у Міністерстві освіти України.

За матеріалом сторінки КНТУ у Фейсбуці

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити