Кіровоградська влада вказала церкві на її місце

09:27, 05 Лютого, 2013

Вчора, 4 лютого Кіровоградський окружний суд за головування судді Момонт завершив розгляд за позовом церковної громади смт. Новоархангельськ проти Кіровоградської обласної державної адміністрації. Громада вимагала скасувати незаконне, на її думку, розпорядження Кіровоградської ОДА, згідно з яким церкву було переведено до іншої релігійної конфесії.

 

Засідання розпочалося о 14.00 і фінішувало близько опівночі.

В ході засідання заслухали нових свідків, які в черговий раз наголошували на тому, що про жодні збори церковної громади у липні 2012 року на елеваторі вони не чули і не бачили про це оголошень(зборів на яких приймалося рішення про перехід до іншої конфесії). Окрім того, двоє з чотирьох свідків(серед них – колишній охоронець елеватора) запевняли суд, що у липні елеватор не працював. А актова зала підприємства може вмістити максимум 30-40 людей. Згідно протоколу в залі знаходилося 150(!)учасників зборів.

Протягом усіх чотирьох слухань зміст документів, що лягли в основу конфлікту, віддалявся від реальної картини, яку зображували свідки обох сторін. Зокрема, ніхто з представників «елеваторних зборів» так і не зміг назвати бодай десяток їх учасників, за виключенням тих, що записані в протоколі. А секретар, що нібито складала протокол зібрання, повідомила, що нічого не писала, а лише слухала. Зрештою, ніхто не приховував, що замість прихожан церкви, на збори «запросили» працівників підприємств засновників релігійної громади.

На цьому ж засіданні суд виявив й інші «неточності». Наприклад,  у документах про перевірку ситуації Кіровоградською ОДА, фігурує три різні назви однієї церковної громади.
Також виявилося, що Кіровоградська ОДА повідомила єпархіальне керівництво УПЦ КП про перехід громади до московського патріархату на два дні раніше, ніж сама отримала про це документи. Пояснити такий феномен представники ОДА не змогли. Так само, як і не змогли назвати хто і коли конкретно «заніс» до ОДА статут та заяву церковної громади у новій редакції.
Не дивлячись на цілу низку розбіжностей і невідповідностей у матеріалах справи та свідченнях, суд не став більше «гратися у правосуддя» і постановив відхилити позов у повному обсязі.

Представники УПЦ КП мають намір оскаржити це рішення в апеляційному суді.

Валерій Лебідь

Останні новини по темі
У Кіровограді народилось більше хлопчиків
Півсотні кіровоградців травмувались на вулицях міста
Читайте також

Попельнастівська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Андрія Пасічника....

16:36, 19 Липня, 2024

В Україні, і зокрема у Кропивницькому, у рамках масштабної спецоперації правоохоронці провели 70 обшуків та оголосили 30 підозр службовцям структур, підпорядкованих Міноборони. ...

15:18, 19 Липня, 2024

Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроєкт №11340, згідно з яким підозрювані й обвинувачені у корупційних злочинах зможуть не нести кримінальної відповідально...

15:17, 19 Липня, 2024