Кіровоград: жителі селища Нового погрожують перекрити залізницю(ФОТО)

Селище Нове, має майже 10 тисяч населення і ризикує залишитися фактично без транспортного сполучення з обласним центром.
Що ж все ж таки буде їздити до селища Нового: маршрутки чи автобуси? Це питання обговорюється вже не перший день та супроводжується обуренням і невдоволенням жителів. Люди готові вдатися до радикальних дій.
Вирішити транспортну проблему селища Нового, що виникла після затвердження нової маршрутної мережі, чиновникам самостійно не вдалося. Розглянути питання у вузькому колі, запросивши голову селищної ради, народних депутатів теж не вийшло. В результаті вирішили розширити коло запрошених та обговорити проблему з усіма жителями селища Нового на зустрічі, що відбулася вчора, 6 лютого.
Щоб потрапити на зустріч, журналісти «Гречки» мали нагоду прокататися тими автобусами, які збираються замінити маршрутками. Поїздка у забитому, а точніше напханому автобусі, навіть не у годину пік (початок зустрічі о 16.00), довела, що обурення жителів абсолютно небезпідставне: доїжджаючи до зупинки «Обласна лікарня» в автобуса ледве зачинялися двері, їх допомагала закривати зсередини кондуктор. На останніх зупинках, вже в передмісті, потенційним пасажирам довелося чекати наступного автобуса. Про те, що творилося у салоні не варто навіть і казати, бо ж кожен, мабуть, у своєму житті побував у переповненому транспорті. На цьому фоні видаються дивними розмови про нерентабельність такого виду перевезень.
Того ж для селищна рада підрахувала кількість пасажирів, що проїхала у годину пік. Лише до міста в один автобус вранці «влізло» 125 чоловік, серед яких 112 пасажирів, що заплатили повну вартість квитка, і лише 12 пенсіонерів, які користуються пільгами, та 1 учень.
Лише ці цифри, на думку представників селищної влади, показують, що перевезення жителів Нового автобусами не може бути збитковим. Втім зазначили, що якщо виручки з цих перевезень немає, то до відповідальності треба притягати кондукторів, які нібито інколи не дають квитків (вони є показником кількості пасажирів, що користуються транспортом).
Усі свої прохання жителі записали до резолюції, яку подадуть на розгляд міській раді. Основними вимогами учасників зборів є збільшення кількості автобусів до 12 штук (6 із яких повинні бути пільговими) та встановлення такого тарифу, який мають усі маршрути нашого міста.
Проте, щедрих обіцянок з боку першого заступника голови міської ради Василя Дзядуха у селищі Новому не почули. Посадовець виказав коротку промову і пішов, відмовившись відповісти на запитання.
«Я надіюсь, що ви оформите свої пропозиції, надасте у міськраду і ми внесемо доповнення, а не зміни, до запропонованого вашій увазі проекту. Хочу сказати, що багато критики виникло за два останні роки з приводу роботи транспортної галузі. Тому я, як людина, нормально і позитивно вихована, як людина, яка розуміє проблеми і процеси цих проблем, зроблю все можливе, щоб питання було зняте» – зазначив Василь Дзядух.
Наразі питання залишається відкритим. Жителі селища з острахом чекають на той день, коли великоміській транспорт зникне.
«Таке нововведення принесе людям дискомфорт, адже добратися до міста буде просто неможливо: малогабаритні маршрутки не можуть забрати навіть ту кількість населення, що сідає на кінцевій зупинці, а що вже говорити про прилеглі зупинки. Людям прийдеться ходити пішки або ж брати таксі, що є великою розкішшю» – розповів Сергій Тесленко, студент КДПУ ім. Винниченка – житель селища Нове.
Наступного разу жителі домовилися зустрітися 20 лютого. У випадку, якщо влада не прислухається до вимог населення, односельці будуть перекривати залізничні шляхи, що проходять поруч з населеним пунктом, або трасу на Київ. Запевнили, що графік чергування на місцях вже склали. А посадовцям, які вагаються «вносити зміни», радять хоч один раз проїхати автобусом, що сполучає центр міста із селищем Новим, і відчути як це залишитися на холодній зупинці, коли інші їдуть у теплому автобусі додому.
Світлана Дубина
Фото автора
margin: 5px; vertical-align: middle;