Кіровоград: жителі селища Нового погрожують перекрити залізницю(ФОТО)

07:37, 07 Лютого, 2013

Селище Нове, має майже 10 тисяч населення і ризикує залишитися фактично без транспортного сполучення з обласним центром.

 Що ж все ж таки буде їздити до селища Нового: маршрутки чи автобуси? Це питання обговорюється вже не перший день та супроводжується обуренням і невдоволенням жителів. Люди готові вдатися до радикальних дій.

Вирішити транспортну проблему селища Нового, що виникла після затвердження нової маршрутної мережі, чиновникам самостійно не вдалося. Розглянути питання у  вузькому колі, запросивши  голову селищної ради, народних депутатів теж не вийшло. В результаті вирішили розширити коло запрошених та обговорити проблему з усіма жителями селища Нового на зустрічі, що відбулася вчора, 6 лютого.

Щоб потрапити на зустріч,  журналісти «Гречки» мали нагоду прокататися тими автобусами, які збираються замінити маршрутками. Поїздка у забитому, а точніше напханому автобусі, навіть не у годину пік (початок зустрічі о 16.00), довела, що обурення жителів абсолютно небезпідставне: доїжджаючи до зупинки «Обласна лікарня» в автобуса ледве зачинялися двері, їх допомагала закривати зсередини кондуктор. На останніх зупинках, вже в передмісті, потенційним пасажирам довелося чекати наступного автобуса. Про те, що творилося у салоні не варто навіть і казати, бо ж кожен, мабуть, у своєму житті побував у переповненому транспорті. На цьому фоні видаються дивними розмови про нерентабельність такого виду перевезень.

Того ж для селищна рада підрахувала кількість пасажирів, що проїхала у годину пік. Лише до міста в один автобус вранці «влізло» 125 чоловік, серед яких 112 пасажирів, що заплатили повну вартість квитка, і лише 12 пенсіонерів, які користуються пільгами, та 1 учень.

Лише ці цифри, на думку представників селищної влади, показують, що перевезення жителів Нового автобусами не може бути збитковим. Втім зазначили, що якщо виручки з цих перевезень немає, то до відповідальності треба притягати кондукторів, які нібито інколи не дають квитків (вони є показником кількості пасажирів, що користуються транспортом).

Усі свої прохання жителі записали до резолюції, яку подадуть на розгляд міській раді. Основними вимогами учасників зборів є збільшення кількості автобусів до 12 штук (6 із яких повинні бути пільговими) та встановлення такого тарифу, який мають усі маршрути нашого міста.

 Проте, щедрих обіцянок з боку першого заступника голови міської ради Василя Дзядуха у селищі Новому не почули. Посадовець виказав коротку промову і пішов, відмовившись відповісти на запитання.

«Я надіюсь, що ви оформите свої пропозиції, надасте у міськраду і ми внесемо доповнення, а не зміни, до запропонованого вашій увазі проекту.  Хочу сказати, що багато критики виникло за два останні роки з приводу роботи транспортної галузі. Тому я, як людина, нормально і позитивно вихована, як людина, яка розуміє проблеми і процеси цих проблем, зроблю все можливе, щоб питання було зняте» – зазначив Василь Дзядух.

Наразі питання залишається відкритим. Жителі селища з острахом чекають на той день, коли великоміській транспорт зникне.

«Таке нововведення принесе людям дискомфорт, адже добратися до міста буде просто неможливо: малогабаритні маршрутки не можуть забрати навіть ту кількість населення, що сідає на кінцевій зупинці, а що вже говорити про прилеглі зупинки. Людям прийдеться ходити пішки або ж брати таксі, що є великою розкішшю»  – розповів Сергій Тесленко, студент КДПУ ім. Винниченка – житель селища Нове.

Наступного разу жителі домовилися зустрітися 20 лютого. У випадку, якщо влада не прислухається до вимог населення, односельці будуть перекривати залізничні шляхи, що проходять поруч з населеним пунктом, або трасу на Київ. Запевнили, що графік чергування на місцях вже склали. А посадовцям, які вагаються «вносити зміни», радять хоч один раз проїхати автобусом, що сполучає центр міста із селищем Новим, і відчути як це залишитися на холодній зупинці, коли інші їдуть у теплому автобусі додому.

dziadd2

dziadd3

dziadd4

dziadd5

Світлана Дубина
Фото автора

margin: 5px; vertical-align: middle;

Останні новини по темі
Кіровоградська «Зірка» зіграла внічию з дублем запорізького «Металурга»
Порушення на виборах, які визнав Компаніївський суд
Читайте також

Військовозобов’язані зможуть оновити свої дані у ЦНАПі «Прозорий офіс» і цієї суботи, 13 липня, з 8:00 до 16:00....

13:50, 12 Липня, 2024

На Кіровоградщині від початку 2024 року низка медзакладів отримали від МОЗ компʼютерні томографи, рентгенівські системи та ангіограф....

13:01, 12 Липня, 2024

Під час постійних відключень електрики може виникати проблема із безготівковим розрахунком. Розповідаємо, які альтернативи для прийняття безготівкових платежів діють, коли звичн...

12:41, 12 Липня, 2024