У потрібному місці, у потрібний час: як виклянчити звання у Президента

09:57, 25 Лютого, 2013

Давній знайомий, редактор однієї одеської газети якось у 2009 році розповів мені деякі подробиці останніх відвідин міста-героя Президентом Віктором Ющенком. Віктор Андрійович, зокрема, цікавився проблемами місцевих ЗМІ. Тож заради можливості висловити наболіле до однієї поважної установи запросили, крім керівників тих ЗМІ, ще й провідних журналістів, теледикторів та решту представників Четвертої Влади.
Під час одного з тайм-аутів високопосадовець, пробачте, відвідав начищений до блиску туалет.


Миючи руки, мимоволі розговорився з одним з учасників «круглого столу», тоді диктором Одеського ТБ Богданом Чуфусом. І якою ж несподіванкою для Президента було, коли Богдан Дмитрович, стоячи напроти величезного дзеркала над вмивальниками, раптом на повний голос заспівав старовинну бойківську пісню!
–    О-о! – тільки й мовив Ющенко. – То ви ще й маєте гарний голос?! Їй-Бо, талановита людина!
–    Я маю не лише голос, а й звання заслуженого артиста України, – з ледь помітними нотками образи відповів актор. – Та минуло 15 років, а звання «народного» не присвоюють. Подання до Києва скеровували й неодноразово…
…Цей епізод редакторові одеської газети переповів його бойфренд, також актор одного з тамтешніх театрів.
Мій співрозмовник, як мені здалося, попри розмірений темп розповіді та підкреслено спокійний голос, теж наче жалівся. Мовляв, ну чому тоді у вбиральні з Президентом опинився не рідний для нього чоловік, а отой пронира-Богдан?..
Продовження історії мало цілком передбачуваний характер.
Через 3 дні після повернення Віктора Ющенка до столиці вийшов президентський Указ, яким Чуфус Богдан Дмитрович удостоювався звання «народний артист України».
Позаяк весь мистецький Кіровоград вже четвертий день поспіль і так і сяк коментує звернення акторки Л. до наступника Віктора Андрійовича, спробую підійти до вказаної проблеми «методом Чуфуса».
Поза сумнівами, опинитись із Януковичем Віктором Федоровичем в одній вбиральні й заспівати панові Президенту задушевну народну пісню з черкаським діалектом шановна пані не змогла б принаймні з двох причин. По-перше, поряд із главою держави постійно перебувають кілька десятків вишколених тілоохоронців; частина з них несе «бойове» чергування й у допоміжних місцях театру, бібліотеки або державної установи, до якої завітав Президент, – безжально видаляючи звідти будь-кого, навіть місцевих правоохоронців із «великими зірками». По-друге, ні я, ні хтось інший не помічав за Віктором Федоровичем схильності особисто інспектувати «кімнати для дівчаток». Ну не його це рівень!
То скажіть мені, як тоді звернути увагу Президента на себе, таку яскраву й неповторну? Чергувати в означеній вище «кімнаті», доки туди зайде Ганна Миколаївна Герман, Марина Іванівна Ставнійчук або Ірина Михайлівна Акимова?
Перший варіант для Л. завідомо програшний. Не лише тому, що Ганна Герман нині перейшла з посади заступника глави АП до Верховної Ради. Будучи особисто знайомий з Ганною Миколаївною, свідчу: жінка, спілкуючись із зацікавленою в ній особою, звикла одразу ж «окреслювати коло», заступати за кордон якого не є продуктивним (скажемо так). Прочитавши кінцевий намір акторки, ця наближена до Президента особа ввічливо, але впевнено завершила б неприємне для себе спілкування.
Марина ж Іванівна й взагалі не починала б з кобітою якусь «кадрову розмову». Бо ще й досі не вщух скандал навколо «професора-нейрохірурга» Андрія Слюсарчука, лауреата Державної премії України, «генія математики», який виявився тривіальним аферистом, покупцем диплому одного з московських медичних вишів (в якому ніколи не вчився ні дня!). Найкумедніше, що попередній глава держави спеціально «під Слюсарчука» наказав міністрові охорони здоров’я Миколі Поліщуку створити Інститут мозку, а теперішній Президент, власне, й підписав Указ про нагородження шахрая Держпремією в розмірі 150 тисяч гривень. В обох випадках «головною рушійною силою» для просування Слюсарчука була саме Марина Ставнійчук, прихильниця «нейрохірурга» зі справжньою ПТУшною освітою й справжнім фахом штукатура-плиточника…
Що ж до Ірини Михайлівни – відома жінка-економіст навряд чи забажала б опуститись до спілкування з якоюсь провінційною акторкою «двічі погорілого театру». Не її це рівень. Пані Акімова, обіймаючи вкрай впливову посаду першого заступника глави Адміністрації Президента України, щодень переймається державними питаннями, «ціна» яких – сотні мільйонів, а то й мільярди гривень/доларів. Її безапеляційних висновків щодо методів управління державними фінансами та економікою побоюються і Микола Азаров, і його перший заступник Сергій Арбузов; відповідно, Президент формує власну думку щодо діяльності прем’єра з першим віце-прем’єром під «ненав’язливим», проте рішучим впливом Ірини Михайлівни.
Виходячи з цього, перемішане зі сльозами телезвернення Л. до глави держави слід таки, мабуть, визнати найоптимальнішим ходом.
Сподіваюся, відповідний і досить очікуваний Указ на Банковій сьогодні вже візуватиметься?
Довідка «Гречки» Чуфус Богдан Дмитрович – народився у селі Старуня Богородчанського району Прикарпаття. У 1975 році закінчив Київський театральний інститут (курс О. Скибенка). Після закінчення інституту працював у Севастопольському драмтеатрі ім. Луначарського. З 1977 року – артист Одеського російського драмтеатру ім. Іванова. Згодом перейшов на Одеське телебачення, багато років пропрацював диктором. Заслужений артист України (1994). Народний артист України (2009)
Олег БАЗАК

Останні новини по темі
У Кіровограді народжується більше хлопчиків, ніж дівчаток
Усі події Кіровограда. АФІША(25.02 – 3.03)
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024