Кіровоградщина: сотні дітей стоять у черзі

08:28, 12 Березня, 2013

Головними проблемами доступу до дошкільної освіти є перевантаження і недовантаження дитячих навчальних закладів. Про це під час апаратної наради,  присвяченій дошкільній освіті області,  розповіла директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА Ельза Лещенко.

Найкритичніша ситуація з охоплення дітей всіма формами дошкільної освіти  є  у Світловодському  – 44%, Устинівському – 55 % та Компаніїївському районах – 60 % при середньо обласному – 81 %.

 Нестачу дітей у навчальних закладах у  вказаних територіях пояснюють низькою демографічною ситуацією на місцях, втім у Кіровоградській ОДА головною причиною вважають непоінформованість батьків про обов’язкове отримання дітьми дошкільної освіти. Лідерами охоплення дошкільною освітою виявилися Петрівський район – 94 %, м. Кіровоград – 95 % та Новоархангельський район – 98 %.

Наразі, за словами Ельзи Лещенко, в садочках перебувають 30 тисяч дітей, ще 967 дітей стоять на черзі. Зокрема, у Кіровограді  в очікуванні перебуває 430 дошкільнят, у Знам’янці – 67, у Світловодську – 35. Наявність такої кількості  дітей, для яких дошкільна освіта наразі недоступна, пов’язана саме із перевантаженістю дитячих садочків. У Кіровограді на 100 місць претендує 141 дитина, у Знам’янці – 132, а у Світловодську –111 дошкільнят. Керівник департаменту зазначила, що вже у поточному році будуть відкриті додаткові групи, що дасть змогу до 1 вересня 2013 року влаштувати 400 дітей.

До речі, позиція керівництва освіти міста Кіровограда кардинально відрізняється від позиції обласних очільників, адже на нещодавній прес-конференції начальника міського управління освіти Лариси Костенко основною була думка, що проблем з забезпеченням дітей місцями у дошкільних навчальних закладах  – немає.

Одним зі шляхів вирішення проблеми черг до дитячих садків в ОДА вважають створення навчально-виховних комплексів на базі вже існуючих загальноосвітніх шкіл. Ще одним кроком –  відновлення непрацюючих дитячих садочків і повернення тих приміщень колишніх ДНЗ, які на сьогодні використовують не за призначенням. Конкретної процедури повернення садочків ще немає, втім ситуацію обіцяють вирішувати на користь дітей.

«Без сумніву,ми працюватимемо виключно у правовому полі. Ретельно вивчатимемо ситуацію по кожному випадку. Зрозуміло, що в разі, якщо у колишньому дитячому садочку функціонує Центр соціальної реабілітації або установа, пов’язана з наданням адміністративних послуг громадянам, це одна справа, а якщо ж там розміщуються бізнесові структури, ми вивчатимемо законність передачі їм цих приміщень», – розповів під час брифінгу того ж дня голова ОДА Андрій Ніколаєнко.
На сьогодні поки що  маємо іншу ситуацію. Наприклад, з приміщенням початкової школи №1, з якої фактично викидають четверті класи, переводячи їх до корпусу заповненої дорослої школи. Все для того, щоб покращити статистику і ввести ті самі «додаткові групи» дошкільнят. І хоча батьки проти таких «покращень», проте  у міському управлінні освіти не бачить у цьому проблеми. Приміщення ж дошкільних закладів в яких розташовані ринки та офіси, продовжують працювати не в інтересах дітей…

Світлана Дубина

Останні новини по темі
Читайте також

Захиснику з Маловисківської громади Сергію Сімонову, який загинув у бою проти окупантів, просять присвоїти звання Героя України (посмертно). Пояснюємо, як підписати відповідну п...

16:50, 20 Квітня, 2025

Спортсмени і спортсменки команди «Інваспорт» вибороли 15 медалей на всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» з плавання та параплавання....

14:48, 20 Квітня, 2025

У Кропивницькому підприємців і підприємиць запрошують на безоплатний тренінг із користування обліковими програмами та банківськими сервісами, такими як LiqPay, Portmоne, MonoPay...

14:10, 20 Квітня, 2025