На Кіровоградщині омолоджуватимуть села?

19:33, 25 Березня, 2013

Одним із пунктів Соціальних ініціатив Президента України є створення комфортних та сприятливих умов для проживання на селі, особливо для молоді, яка «тікає» звідти через відсутність перспектив на майбутнє. Виконувати «пункти» Президента збираються і на Кіровоградщині, про що розповів сьогодні на апаратці в ОДА губернатор Андрій Ніколаєнко, до того ж такі положення має і програма «Центральний регіон – 2015», що, не секрет, є чи не Біблією для усієї команди області.«Сьогодні намітилися тенденція, що люди виїжджають від екологічних, транспортних проблем до сільських територій. Але чи поїде туди людина в Україні в село, якщо в ньому немає освітлення, дороги, амбулаторії чи спортивного майданчика? Тому нам потрібно усю цю інфраструктуру створювати» – зауважив голова облдержадміністрації.

Проте в той час, як чиновники збираються створювати умови для тих, хто лише збирається приїхати до села, жителі віддалених територій беззаперечно запевняють, що там «ловити» нічого і намагаються будь-яким чином виїхати звідти. В першу чергу тікає молодь, яка, відчувши смак міського життя під час навчання, в повертатися в село наміру не має.

 «Я б не хотіла повернутися в село. Тому що там немає роботи, немає можливості для самореалізації. Там недостатньо комфортні умови для проживання: немає ні газу, ні водопроводу. Для того, щоб люди поверталися в село, потрібно забезпечити комфортні умови для проживання, роботу та достойну оплату. Ще дуже важливо будувати якісь заклади для духовного розвитку населення» – розповідає студентка, жителька с. Рівне Новоукраїнського району Анна Підлубна.

Головною причиною масового виїзду українців із сіл є і відсутність роботи. Вирішенням цієї проблеми став би розвиток фермерства на місцях, чим і збираються зайнятися можновладці найближчим часом.
«Ми маємо надавати підтримку тим, хто хоче займатися фермерством, справжнім фермерствам, а не коопераціям» – говорить губернатор.

Нагадаємо також, що на початку року Галина Пастух, перший заступник голови кіровоградської ОДА, вела розмову про окультурення сіл, зокрема про організацію виїздів театрів та філармоній у віддалені райони. Вже тоді зазначалося, що умови для того, щоб прийняти чисельну трупу, є не усюди, втім чиновник зазначила, що це стане черговим стимулом розвивати на місцях культурну інфраструктуру. Проте і досі ніде не з’явилося жодної інформації хоча б про одну подію окультурення сіл Кіровоградщини.

Та поки в обласному центрі точаться розмови з приводу уникнення найважливіших проблем сільської місцевості, розробляються програми і проекти, скоріше за все, розвивати вже буде нічого, адже села з карти України сьогодні зникають так само швидко, як з’являються гриби після дощу.

Світлана Дубина

Останні новини по темі
Лозінський може вийти на свободу вже за 4,5 роки?
Позашкільна освіта Кіровоградщини чи не найкраща в Україні?
Читайте також

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024

Після обшуків в Кіровоградській обласній прокуратурі Вищий антикорупційний суд наклав арешт на мобільний телефон ймовірно довіреної особи Юрія Ковальова — першого заступника кер...

17:24, 15 Липня, 2024