Студентів КНТУ експлуатують на благо міста?
Завтра, 19 жовтня, 1600 студентів КНТУ проведуть моніторинг пасажиропотоку в місті. Їх звільнять від пар, і вони у дві зміни (із 6.00 до 14.00 та з 14.00 до 22.00) обстежуватимуть якість перевезень. Через брак коштів міська влада вирішила абсолютно безкоштовно використати робочу силу студентства. Відповідаючи на питання журналістів, начальник управління розвитку транспорту та зв’язку Кіровоградської міської ради Ольга Гонтар повідомила:
“Студенти працюватимуть безкоштовно, і ми сподіваємося на їх громадську свідомість та добросовісне ставлення до цього процесу”.
Ми вирішили розпитати про ситуацію самих учасників. Ось, що нам розповів студент другого курсу КНТУ:
” Спочатку на кураторській годині нам повідомили про цей захід. Сказали, що участь у ньому обов’язкова, а за це студентам нашого факультету спишуть три дні “енок”. На інших факультетах, наскільки мені відомо, самостійно обиратимуть заохочення. Наше завдання – звертати увагу на стан транспорту, адекватність водіїв, чи погоджуються вони возити пільговиків. Ми будемо заповнювати анкети з відповідними даними. Пізніше усіх зібрав ректор і повідомив, що нам виявили таку “довіру”, бо мер – його хороший друг і випускник нашого вузу. Ті, хто за станом здоров’я не можуть брати участь у моніторингу, мали ще минулого тижня подати довідки. Не знаю, чи такі знайшлися. Бо це абсурдно, адже їм потрібно бути на «заміні» й сидіти із 6.00 до 22.00 в університеті в очікуванні – раптом знадобляться. На логічне запитання, чи нам щось заплатять, отримали відповідь: “Радійте, що хоч “енки” спишуть”. Навіть невідомо, чи прийдеться нам ці пари, що пропустимо, відпрацьовувати”.
А от такі коментарі до цієї події можна знайти на новинних сайтах (орфографію подаємо відповідно до джерела):
Студенти КНТУ: “Я б лучше на парах сидел, чем 8 часов кататься в маршутке и заниматся ерундой полной..”
“Найменш ефективна праця – примусова і задарма. Раби, як і студенти чи солдати на прибиранні вулиць або збиранні огірків (“красной арміі байци сабірают аґурци”), завжди виконуватимуть роботу ПОГАНО. І пасажирів ці студенти не рахуватимуть, а назвуть цифри “від фанаря”. Бо вони ніяк не зацікавлені у цій черговій ТУПІЙ ПІАР-АКЦІЇ регіонастів”.
“Жителю города: ты что, дуб? В Центре занятости куча безработных, получающих нехилое пособие по безработице. Они не день, а целую неделю могли бы мониторить пассажиропоток на городском транспорте!”
Виникає ряд питань і до міської влади, і до керівників вишу. Чому використовується безоплатна праця студентів? Чому це проводиться під час навчального процесу? Що робитимуть тим часом викладачі, і чи їм заплатять за не вичитані години, чи вирахують гроші із зарплати? Студентам, які навчаються на платній основі, повернуть гроші за не виконані зобов’язання вишу перед ними? І як це в цілому вплине на авторитет навчального закладу, чи хтось візьме до себе випускника, який сьогодні замість навчання катається на маршрутках, а завтра , можливо, копатиме городи чи збиратиме картоплю замість пар?
Невже керівництво міста думає, що водії, за якими слідкуватимуть, грубитимуть пенсіонерам-пільговикам? Відповіді на ці питання від уповноважених осіб спробуємо знайти завтра.
“Гречка” готова надати можливість висловити свої думки з цього приводу всім учасникам процесу моніторингу. Пишіть нам на адресу сайту.
Настя Дзюбак
Фото: Валерій Лебідь