У Кіровограді створять координаційну раду

12:30, 27 Березня, 2013

«Створення обласної Координаційної ради – на часі» – до такого висновку дійшли учасники Круглого столу, ініційованого Кіровоградською обласною організацією партії ВО «Батьківщина» та представниками громадських організацій, зокрема  – учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

 «Регулювання Кабміном економікою в ручному режимі, невиконання законів України, а підміна постановами, призвело до широкомасштабного  скорочення владою соціальних гарантій малозахищеним верствам населення»,- зазначив  бувший учасник-ліквідатор Іван Мараховський. А інший  «ліквідатор» – Анатолій Тененика, який говорив про складнощі, з якими стискаються бувші «чорнобильці», приміром, необхідністю в санаторно-курортному лікуванні, зауважив, що путівки отримують «вибрані», і роками підряд оздоровлюються, а основна маса представників цієї категорії населення – роками чекає черги. Наступний учасник заходу – Сергій Колєсніков – наголосив, що у  багатьох «чорнобильців» зараз виникають складнощі у перерахуванні пенсій, оскільки багато архівних документів чиновники свідомо знищили, а де – й спрацювало наше відоме «головотяпство та розгільдяйство». Суттєво б зменшилося проблем для бувших «чорнобильців», на думку Сергія Колєснікова, якби українська влада пішла шляхом Росії – де прирівняні усі ліквідатори до штатних працівників АЕС. Тож , цією пропозицією представників  громадських організацій, задля приведення її до законодавчої ініціативи, займеться народний депутат України, голова підкомітету у ВРУ з питань екології, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Валерій Кальченко. Поки що, бувшим ліквідаторам, як, власне, і  іншим соціально незахищеним верствам населення, дуже важко долати чиновницькі бар’єри. «Тому, – як зауважила заступник голови Кіровоградської обласної організації партії ВО «Батьківщина» Олена Армаш, – згадаймо класичну фразу Ільфа та Петрова: «Спасіння потопаючих – справа рук самих потопаючих» – і берімо справу у свої руки.»

Учасники засідання погодилися, що потрібно створити обласний громадський орган, до якого увійшли б представники громадських організацій та об’єднань, депутатів місцевих рад, незалежних профспілок, представників громад , журналістів, юристів та громадських діячів.

(Колись подібний орган – Координаційну раду – було створено у Кіровограді у 2000р. І тоді в її роботі брали участь і голова обласної ради, і голова ОДА).За сьогоднішніх реалій, коли виконавча вертикаль, місцеві органи самоуправління та самоврядування,чітко контролюються однією партією, подібна репрезентативність не можлива. Однак, те що майбутній громадський орган має здійснювати моніторинг  діяльності місцевої  влади на предмет дотримання законодавства, змушувати враховувати пропозиції мешканців області з різних проблемних питань, а також, звернутися до Президента України, Голови ВРУ,  керівників усіх депутатських  фракцій Верховної Ради України, поза фракційних депутатів з вимогою виконання усіх передвиборчих обіцянок – однозначно погодилися усі учасники зібрання. Наразі робочій групі  необхідно розробити Положення та Статут майбутнього громадського органу.

Прес-служба Кіровоградської обласної організації партії  ВО «Батьківщина»

Останні новини по темі
Кіровоградські гімнасти здобули нагороди на Міжнародному турнірі в Івано-Франківську
Порівняно з 1913 роком Кіровоград прогресував?
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024