Кіровоград: управління капітального будівництва “відмило” мільйон?
Щоразу, коли мова заходить про капітальне будівництво, мимоволі постає питання: чому кошти, спрямовані на покращення добробуту людей, інколи не доходять до користувачів?
У цьому намагалися розібратися фахівці Держфінінспекції в Кіровоградській області, якими проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Управління капітального будівництва Кіровоградської міської ради за період із 01.01.2011 по 31.12.2012.
Загалом інспекторами зазначено, що керівництвом та спеціалістами управління в цілому здійснюється виконання функцій та обов’язків, що входять до їхньої компетенції. Проте в роботі установи існує й низка недоліків.
Так, великого значення в державі надається питанням запобігання поширенню небезпечних інфекційних хвороб. З цією метою у березні 1989 року розпочато будівництво у Кіровограді дитячої інфекційної лікарні, де хворим мали б надаватися усі види медичної допомоги, проводився б необхідний комплекс профілактичних заходів. Понад п’ять років тривало дане будівництво. За цей час фактично витрачено капітальних вкладень в розмірі 900 тис.грн. Як результат, побудовано двоповерхову будівлю дитячої інфекційної лікарні та частково проведені комунікаційні мережі. У січні 1994 року будівництво припинилося.
Проведеною у ході ревізії інвентаризацією об’єктів незавершеного будівництва встановлено, що на місці недобудованої дитячої інфекційної лікарні знаходяться лише рештки: залишки цегляної кладки та послідки котлованів. Територія, на якій була розташована будівля лікарні, поросла рослинністю, що свідчить про її повну руйнацію.
Звісно, винні в скоєнні цього порушення відсутні. Хто ж нестиме за це відповідальність? – це питання залишається риторичним.
Окрім цього, упродовж ревізії виявлено факти недотримання законодавства з питань, що регламентують фінансово-господарську діяльність, порядок ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.
За результатами проведених контрольних обмірів та під час зустрічних звірок у підрядних організаціях інспектори встановили завищення вартості та обсягів виконаних робіт на загальну суму 79 тис.грн, чим нанесено збитки державному та місцевому бюджетам. Вищезазначені порушення усунуті в повному обсязі.
Загалом фінінспектори встановили порушень на загальну суму 986 тис. грн.
Про результати ревізії поінформовано Прокуратуру м.Кіровограда; матеріали передано до управління СБУ в Кіровоградській області.
Прес-служба Держфінінспекції в Кіровоградській області.