У Кропивницькому відбувся мітинг до Дня пам’яті жертв Голокосту (ФОТО)

11:18, 27 Січня, 2017

Сьогодні, 27 січня, у Кропивницькому біля синагоги відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів до пам’ятного знака до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

У заході взяли участь представники місцевої та обласної влади, громадські активісти та єврейська діаспора міста Кропивницького.

Під час мітингу пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання, покладанням квітів та згадали історію тих страшних подій.

IMG 5459

IMG 5455

Для мене це місце особливе. Саме із цього двору виводили наш народ на розстріл. Робили облави, ходили по дворах. Хто встиг сховатися, той і врятувався. Це місце для нас стало святим, а цей день дуже важливим“, – зазначила голова Ради общини прогресивного іудаїзму Емма Спектр.

IMG 5467

IMG 5471

IMG 5479

IMG 5483

IMG 5487
Після урочистостей відбулася презентація книги Василя Даценка “За те що євреї”. Під час презентації також було представлені архівні документи, що пов’язані із історією  єврейського народу та безпосередньо Голокостом.

IMG 5502

Сьогодні День пам’яті тих людей, які загинули від масових розстрілів в роки Другої світової війни за те, зо вони були євреями. Люди національності, яку люто ненавидів нацизм. Взагалі ксенофобія – це явище страшне. Тому моя книга є засторогою у нинішні часи, коли стільки конфліктів у нас і в світі, щоб люди пам’ятали цю історію. На сторінках своєї книги я роблю акценти “люди пам’ятайте! пам’ятайте про тих, хто пішов у небуття!“, – розповів автор видання.

IMG 5501

Використавши живі спогади людей, архівні документи, раніше недосяжні для читача, Даценко у  своїй книзі показує трагедію єврейського населення воєнної Кіровоградщини на тлі загальної історії області у центрі України, неодноразово підкреслюючи, що межиріччя Південного Бугу та Дніпра було для євреїв рідною землею від дня народження до страшного кінця від куль «майстрів смерті» з гітлерівських айнзатцкоманд у балках та протитанкових ровах чи задушливих газів у підвалах Златопільської МТС.

Автор розповідає і про людей – «праведників світу», які, незважаючи на загрозу бути негайно страченими гітлерівцями, рятували євреїв від знищення, переховували їх аж до звільнення області від окупантів. Цікавими для читача будуть пропоновані додатки– збережені прийдешніх поколінь записи єврейського хлопчика з Кіровограда Йосипа Бутовецького та уточнені й доповнені списки жертв кіровоградського Голокосту.

IMG 5504

IMG 5509

IMG 5511

IMG 5516

IMG 5507

IMG 5518

Останні новини по темі
Читайте також

Фаршировані печериці — це проста та бюджетна закуска. Ніжний смак грибів у поєднанні з тягучим сиром, обсмаженою цибулею, часником і сметаною — саме такий рецепт пропонуємо сьог...

15:55, 26 Квітня, 2025

Воїна з Надлацької громади, що на Кіровоградщині, Валерія Волинця нагородили відзнакою Міністра оборони України....

14:43, 26 Квітня, 2025

Уміння розуміти свої емоції, визнавати страх, злість чи радість, говорити про них — це те, чого дітям важливо навчитися. Один із найприємніших і найпростіших способів це зробити...

13:55, 26 Квітня, 2025