Боротися з корупцією – заняття дуже прибуткове!

11:19, 10 Травня, 2013

Дружина начальника Головного управління економічної безпеки і протидії корупції МВС Російської Федерації Дениса Сугробова заробила за минулий рік 23 мільйона рублів (майже $8 млн.). Це випливає з відомостей про доходи вищого керівництва МВС, розміщених учора на сайті відомства. Сам Сугробов заробив у 2012 році майже 2,7 млн рублів. У МВС РФ пояснили, що такий високий дохід його дружини пояснюється… продажем квартири.

У сусідній країні знедавна корупції й приховуванню реальних доходів чиновників оголошено війну. Чергову. Принаймні так вважається. Рішучість президента Володимира Путіна щодо “примусового лікування” однієї з найнебезпечніших для великої держави “заразних недуг”спричинила, серед іншого, серію відмов депутатів Федеральних Зборів від “вистражданих” ними мандатів.

Інші народні обранці скористалися методом незабутнього Остапа Бендера. Тільки навпаки. Тобто, якщо “турецькопідданий”, бажаючи заволодіти такою жаданою частиною майна мадам Грицацуєвої, наважився укласти з пані “справжній” шлюб, – депутати російської Держдуми дружно почали розлучатися зі своїми “другими половинками”.

Комісія Держдуми з етики у зв’язку з новою “епідемією”не виключає, що ті Слуги Народу насправді вдалися до фіктивних розлучень з дружинами. Навіщо? А заради приховування даних про доходи та майно, зазначає заступник голови комісії Андрій Андрєєв. За неофіційною інформацією, цьогоріч перед подачею декларації терміново розлучилися близько 30 депутатів. Упродовж неповних двох місяців!

За словами Андрєєва, точних даних про кількість розлучених депутатів у порівнянні з минулим роком немає. «Ми на цей момент не маємо даних про зміну громадянського стану парламентаріїв порівняно з минулим роком. Звичайно, не можна виключати, що подібні випадки фіктивних розлучень можуть бути, бо скільки людей, стільки думок і ситуацій. Хотілося б вірити, що ця ситуація не характерна для більшості випадків розлучень», – сказав Андрєєв. Заступник глави комісії Держдуми з етики також припустив, що відповідь на питання про фіктивні розлучення можна буде отримати після проведеної роботи відповідної думської комісії з контролю за доходами депутатів.

Коли чиновники звітували про доходи за 2012 рік лідер ЛДПР Володимир Жириновський (який, як всім відомо, має родичів на Рівненщині й навіть претендує на переоформлення кількох деревообробних підприємств на своє ім’я – як нащадок довоєнних власників тамтешніх тартаків на прізвище Едельштейн) відмовився від оприлюднення декларації про доходи та майно своєї дружини, оскільки у них… церковний шлюб. Депутат пояснив, що церковний шлюб не передбачає ніяких додаткових документів. Вимога оприлюднення інформації про доходи та майно, за його словами, стосується лише шлюбів, зареєстрованих в органах загсу, проте не може застосовуватися до цивільних або церковних шлюбів.

В Україні ж народним депутатам немає потреби щовесни розривати родинні стосунки із дружинами. Завдяки їх передбачливим “папєрєднікам”, звітувати про отримані впродовж року доходи члени ВР зобов’язані. Але тільки перед міністерством з доходів та зборів. Не перед настирливими “журналюгами” і тим більше не перед активістами численних громадських антикорупційних об’єднань та організацій. При цьому скаржитись на закритість цієї інформації до Європейського суду мої колеги та “політично стурбовані” громадяни не надто поспішають.

Оті “папєрєднікі” примудрилися заплутати вітчизняне законодавство до такого ступеню, “що розпорядники інформації на власний розсуд мають тлумачити положення законів та визначати пріоритетність у кожному конкретному випадку суспільного чи приватного інтересу».
Не менші (якщо не більші) складнощі очікуватимуть громадськість і в разі спроби дізнатись, скільки і в яких саме “умовних одиницях” заробляють професійні борці з корупцією, котрі мають “погони з великими зірками”.

Тож про приблизні “успіхи” цих викорінювачів “вселенського зла” дізнаватимемося наразі з публікацій на кшталт недавньої розповіді про серйозні зловживання у діяльності посадовців Кіровоградського управління ДАІ. До речі, названі у журналістському розслідуванні офіцери чомусь не поспішають спростовувати наведені ЗМІ “негарні” факти. Подібну “лінію захисту” обрали й згадані у резонансній публікації екс-керівник “Чорноморнафтогазу” та його заступник, уродженка Маловисківського району Кіровоградської області.

Олег БАЗАК

Останні новини по темі
Читайте також

Захисника з села Івано-Благодатне, що в Соколівській громаді Кіровоградщини, Роберта Ткаченка відзначили трьома державними нагородами за військову службу....

17:32, 15 Березня, 2025

Найяскравіші коміки та комікеси країни змусять вас сміятися до сліз на новому вибуховому шоу Зовсім скоро, 23 березня, на вас чекатиме актуальний гострий гумор та музичні номери...

16:57, 15 Березня, 2025

У ніч на 14 березня у двох скверах Кропивницького невідомі розбили бетонні урни для сміття та вирвали кущі лаванди....

16:02, 15 Березня, 2025