Комендантська година в Кіровограді: хто “за”?

01:55, 16 Грудня, 2011

В Кіровограді намагаються прийняти чергову мертвонароджену декларацію. І все б нічого – хай би грались депутати, як робити нічого. Тільки від цих ігор можуть постраждати зовсім реальні люди: діти та їх батьки.

В кінці січня депутатам міської ради пропонується прийняти рішення про обмеження знаходження неповнолітніх в громадських місцях після 22 години.

Не вдаючись до юридичних аспектів рішення – будь – який студент – юрист, навіть трієчник, знайде в цьому проекті рішення купу протиріч , а то і прямих порушень діючих норм права, як міжнародного так і внутрішнього, можна сказати, що не більш як передвиборча декларація та імітація корисної дії.

Олег Краснокутський, директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, говорить, що діти мають право на життя та безпечні умови проживання. І саме обмеженням перебування дитини в громадських місцях після 22 – 00, за його словами, зможе забезпечити реалізацію дитиною цього права та створить для дитини безпечне середовище. А те, що дитина , не зважаючи на всі потуги влади , може в будь – який час купити будь – який алкогольний напій: від всяких там ром – кол до горілки. Яка різниця коли дитина буде споживати алкогольні напої: до 22 чи після? Чи це принципово?

Ми все любимо посилатись на досвід Заходу. Чи може там дитина купити спиртні напої? В магазині, кафе, ресторані, нічному клубі? Заклад, в якому продали алкоголь неповнолітньому – позбавиться ліцензії, продавця – оштрафують, а дитину направлять на психологічну реабілітацію.

Дитина в віці до 16 чи 18 років ( автори ще не вирішили) може з’явитись на вулиці, в кафе в нічному клубі тільки в присутності батьків, чи осіб, що їх замінюють . Тобто з тіткою, бабусею дідом, старшим братом, вчителем з’являтись в громадських місцях не можна. А ось сидіти в кафе в двох з батьком й на двох розпивати пляшку горілки – нічого страшного не має. Тут влада в процес не втручається – справи сімейні: відповідальний батько навчає сина культурі споживання алкогольні напої.

Крім того, ні хто не може озвучити механізм реалізації даного рішення. Що буде якщо неповнолітнього виявлять на вулиці? За однією версією міліція перетвориться на таке собі нічне таксі по доставці неповнолітнього додому. Якщо всіх розвозити, то хто даватиме гроші на бензин, і коли міліція буде займатись розкриттям злочинів? Якщо неповнолітнього доставляти в райвідділ, то це вже буде затримання. На якій підставі заповнювати райвідділи неповнолітніми? І, за досвідом останніх років, не відомо де безпечніше в міліції чи на вулиці. Ви в мати Ігоря Індила запитайте.

Дане рішення створює умови для корупційних дії. Завжди буде спокуса «порішати» питання застосовуючи зв’язки, гроші, щоб про міліція не складала протоколи відносно батьків, що «не займаються» вихованням дітей.

А говорити про випускні вечори, Новий рік, щедрування, колядування, День міста та інші говорити не приходиться – підганяй УАЗ до ялинки і 1 січня буде план по протоколам виконаний на весь рік уперед. Зустрічати схід сонця будуть наші діти в супроводі міліції.

Це далеко не повний перелік питань, на які ні хто більш – менш зрозуміло відповісти не може. Та й навряд чи зможе.
Таке враження, що дорослі будують черговий паркан від проблем : заховали проблему за паркан, не бачимо її – і все проблема розв’язана.

Кому це безглуздий піар хід потрібен? Перш за все владі. Потрібно звітувати, що життя покращилось вже сьогодні. Хоч чимось.

Інга Дуднік

Фото звідси

Останні новини по темі
Брати Капранови: “Ми пишемо для українців, і нам не дуже цікаво, чи перекладуть нас в Японії”(ВІДЕО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Брати Капранови: "Ми пишемо для українців, і нам не дуже цікаво, чи перекладуть нас в Японії"
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua В Кіровограді вручили премію імені Осмьоркіна. Можливо востаннє
В Кіровограді вручили премію імені Осмьоркіна. Можливо, востаннє
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024