Кіровоград: оздоровлення на асфальті, що може бути краще?

«Вибачте, але у нас добровільно-примусовий табір! І ми вам табелі – не віддамо!» – так сьогодні у навчальних закладах Кіровоградщині заохочують до літнього відпочинку дітей у пришкільних таборах. На погрози, прохання і приниження вчителі йдуть заради того, щоб учні залишилися у школі ще на кілька тижнів після останнього дзвоника. Таке перебування на території навчальних закладів називається літнім оздоровленням на пришкільних майданчиках.
Звичайно, що такі табори це знахідка для частини родин. Діти доглянуті і нагодовані ще цілий місяць. Але деяких дітей з нетерпінням чекають бабусі.
З року в рік кількість учнів, які таким чином оздоровилися, потрібно збільшувати. Адже від цього, згідно Міської програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2013 рік, залежить їхнє здоров’я. Але не тільки здоров’я, ще від цього залежить статистика. Коли у 2011 році в місті оздоровилося 35% від загальної кількості дітей шкільного віку, в тому числі на пришкільних майданчиках – 3937 дітей; то вже у 2012 році – 62% , з них на пришкільних майданчиках – 10477 маленьких кіровоградця! Що ж це за рік такий був, 2012, коли більшість батьків у червні не повезли дітей до бабусь, а надали перевагу пришкільним майданчикам???
2012 року літнє оздоровлення було «на постійному особистому контролі у Президента України». На цьому акцентували обласні та міські керівники, повідомляли білборди і виборча програма Партії Регіонів. У Кіровограді така ініціатива вилилася у примусове відвідування пришкільних таборів. Основним аргументом для батьків було співчуття до вчителів, яким за низьку статистику знімати преміальні, а в деяких випадках – погрожували знімати з зарплати кошти на оздоровлення «мертвих душ» – учнів, які відмовилися влітку ходити до школи.
Цього року у пункті №14 Міської програми відпочинку та оздоровлення дітей, йдеться про недопустимість «скорочення кількості дітей, охоплених організованими формами оздоровлення, порівняно з літнім періодом 2012 року». Тобто, виборів цього року немає, але при владі залишилися ті самі люди і псувати статистику вони не хочуть. А кіровоградські батьки і далі залишаються співчутливими до педагогів. Тому червень 2013 року більшість кіровоградських дітей шкільного віку проведуть не на морі чи у бабусь, а на шкільних подвір’ях…
Леся Швець
Фото: “Олександрійські новини”