Сусідські війни по-кіровоградськи: замість дружби, тріщини у стінах та закладені вікна(ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2963

    Вибирай не будинок, а вибирай сусідів – тільки тепер зрозуміли цю народну мудрість у сім'ї  Володимира Манюти. Тепер, коли довелося зіткнутися із небажаним  будівництвом під вікнами  свого  будинку у самісінькому центрі Кіровограда.

 

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Сусідські війни по-кіровоградськи: замість дружби, тріщини у стінах та  закладені вікна.Вже три роки на вулиці Преображенській ведеться будівництво триповерхової споруди. Родину Манют хвилює те, що внаслідок цієї, сусідньої з ними забудови, почав руйнуватися їхній дім. Всі спроби залагодити конфлікт у мирний спосіб, адже сусіди колись були добрими друзями, закінчилися нічим, тож вони звернулися до суду та представників ЗМІ. Зокрема, до інформаційного порталу "Гречка".

Володимир Манюта запевняє, що фундамент новобудови закладено занадто близько до його оселі, і демонструє журналістам «Гречки» висновок інспекції державного архітектурного будівельного контролю у Кіровоградській області, де стверджується, що «протипожежна відстань між будівлею та житловим www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Сусідські війни по-кіровоградськи: замість дружби, тріщини у стінах та  закладені вікна.будинком на сусідній земельній ділянці становить 1 м, чим порушує протипожежні вимоги п. 3.25 та додатку 3.1 ДБН 360-92 Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень».

Є у скаржників і документ Управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради, який  повідомляє, що «дане будівництво здійснюється за відсутності відведеної земельної ділянки під будівництво та відповідного документа на проведення будівельних робіт».

Людмила Манюта, господиня будинку що «дав тріщину», стверджує, ніби сусіди навіть не приватизували землю, а мають лише документ купівлі-продажу та державний акт на неї.

В родині "будівельників" - Вагжанових, проблему вважають надуманою та звинувачують сусідів у непорядності.

Олена Вагжанова, мати власника земельної ділянки на якій ведуться будівельні роботи, показала журналістам «Гречки» документи про приватизацію землі, проте дозволу на проведення будівельних робіт у неї не виявилося. Юрій Вагжанов, власник земельної ділянки, запевняє, що документи знаходяться у стадії оформлення…

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Сусідські війни по-кіровоградськи: замість дружби, тріщини у стінах та  закладені вікна.

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Сусідські війни по-кіровоградськи: замість дружби, тріщини у стінах та  закладені вікна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звідки ж взялися тріщини в будинку Манют?

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Сусідські війни по-кіровоградськи: замість дружби, тріщини у стінах та  закладені вікна.Скаржники стверджують, що тріщини в їхньому будинку з’явилися після того, як їм у стіну забили арматуру та зробили «підкоп» на межі між двома будівлями. Щоб з’ясувати справжню природу руйнувань, Манюти звернулися до ПАТ проектно-вишукувальний  інститут «Кіровоградагропроект» за технічним висновком. Представники цієї установи провели обстеження та визначили стан  будівлі:«виявлені тріщини мають деформаційний характер і викликані проведенням земляних робіт у безпосередній близькості до обстежуваного будинку». Власники ж забудови стверджують, що усі руйнування у будинку через невдале перекриття даху, внаслідок чого основна маса стічних вод зливається саме на стіну, де розташована ванна кімната та кімната, в якій і утворилися тріщини. Обурення сусідів же пояснюють бажанням збагатитися за їхній рахунок.

Наразі родина Манют звернулася до суду. Вагжанови запевняють, що обов'язково судитимуться. Судове засідання призначено на 20 червня. «Гречка» інформуватиме читачів про подальший перебіг подій у цій "сусідській війні"...

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Сусідські війни по-кіровоградськи: замість дружби, тріщини у стінах та  закладені вікна.

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Сусідські війни по-кіровоградськи: замість дружби, тріщини у стінах та  закладені вікна.

Світлана Дубина

Фото автора

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити